Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

Бібліотека – це не тільки книжки…

Сьогодні бібліотека є не тільки закладом, який реалізує право громадян на доступ до інформації, але й центром спілкування користувачів, соціокультурним центром  громади. Бібліотека стала осередком суспільного життя міста, місцем зустрічі талановитих людей, проведення круглих столів, творчих вечорів тощо.

У 2016 році працівниками бібліотечної системи м. Знам’янка було проведено 206 масових тематичних заходів: Web-портація поетичного слова «Акорди поезії українського Каменяра», бібліоподорож «Михайло Грушевський. Пам’ять України» (до 150-річчя з дня народження), різноманітні заходи до Дня Незалежності та до Всеукраїнського дня бібліотек. Долучивши фахівців міста та області були проведені вебінари «Формування екологічного світогляду та активної життєвої позиції юнацтва в бібліотеках області», «Сучасні форми і методи залучення до читання та бібліотеки» тощо. Використовувалися нові форми роботи: флеш-моби, відеопрезентації, мовна вікторина-гра «Мова веселкова», усний журнал «Мовний дивосвіт», турнір ерудитів «Рідна мова чиста, як роса» і багато інших цікавинок.

Знам’янські бібліотечні заклади взяли участь у грантовій програмі  «Active Citizens – British Council», їх проекти здобули перемогу та були отримані ресурси на їх реалізацію: «Клуб вихідного дня для підлітків «Від корисного дозвілля – до особистих перемог в житті» - центральна бібліотека, «Насильству – НІ!» - юнацька бібліотека, «Бібліоняня» - бібліотека-філія №1, «Байки, легенди та бувальщини Знам'янського краю» - бібліотека-філія №3.

Для популяризації книги і читання серед населення міста, а особливо з метою доручення дітей, протягом 2016 року були організовані участь у обласному конкурсі дитячого читання «Книгоманія-2016», участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання «Україна читає дітям», участь у обласному конкурсі на краще видання творів творчо обдарованої молоді «Первоцвіти Кіровоградщини», «Невмируще слово Великого Каменяра» (до ювілею І.Франка). Також були проведені культурно – мистецькі заходи: бліц опитування «Book-симпатія», літературні посиденьки «У книжок немає канікул», бібліотечний урок «Як народжується книга», книжковий пікнічок «Читай і засмагай», та ін..

Міська центральна бібліотека вже давно стала своєрідним інформаційно-дозвілевим центром для людей поважного віку. На її базі продовжує свою діяльність Вища Народна школа, де проводяться заняття з комп’ютерної грамотності для пенсіонерів. До участі у школі залучились 10 слухачів. Проведено  41-не заняття, з яких 24 індивідуальних, на теми: «Соціальні мережі», «Створення аккаунту в соц. мережі», практичні заняття по роботі в соціальних мережах, «програма Skype», «Реєстрація в програмі «Skype».

З метою підвищити свій кваліфікаційний рівень працівники бібліотек міста брали участь в обласних заходах: семінарі-практикумі «Патріотична свідомість дітей сьогодні – майбутнє України», методичному семінарі «Молодий бібліотекар Кіровоградщини», семінарі-практикумі «Роль сучасної бібліотеки в консолідації українського суспільства», форумі бібліотекарів Кіровоградщини, літній майстерні молоді «Молодий бібліотекар Кіровоградщини» тощо.

Для створення комфортних умов діяльності бібліотечних закладів у 2016 році з міського бюджету були виділені кошти на вирішення наступних питань: встановлення індивідуальне газове опалення – 71 825 грн. (центральна бібліотека); у бібліотеці – філії № 1 для проведення реконструкції опалення з встановленням газового котла – 33 263 грн., поточного ремонту приміщення – 79 098 грн. та заміни вікон на енергозберігаючі – 10 8333 грн.; придбання літератури (поповнення бібліотечного фонду) – 10 000 грн.; покращення матеріально-технічної бази 16 659 грн. (ноутбук, монітор, стільці). Крім того, протягом 2016 року відбулося поповнення бібліотечного фонду на 336 примірників книг на суму 18 318,03 грн., 171 примірник газет і журналів на суму 6 016,34 грн. (з них: 6 016,34 грн. – бюджетні кошти та 478,15 грн. – платні послуги).

За результатами роботи знам’янських бібліотек можна спостерігати на сторінка у соцмережі Facebook, блогі «Бібліомісто», та на сайті центральної бібліотеки: sites.google.com/site/cbsznm/

Підготувала Наталія Хандусенко

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Поспішайте написати заяви на відшкодування на оплату ЖКП

13.06.2018

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому згідно з Положенням про  порядок призначення  та  надання  населенню  субсидій  для  відшкодування   витрат на оплату  житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого  газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року № 848 зі змінами від 27.04.2018  року. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges