Зворотній зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Новина дня

Люди

Бібліотека – це не тільки книжки…

Сьогодні бібліотека є не тільки закладом, який реалізує право громадян на доступ до інформації, але й центром спілкування користувачів, соціокультурним центром  громади. Бібліотека стала осередком суспільного життя міста, місцем зустрічі талановитих людей, проведення круглих столів, творчих вечорів тощо.

У 2016 році працівниками бібліотечної системи м. Знам’янка було проведено 206 масових тематичних заходів: Web-портація поетичного слова «Акорди поезії українського Каменяра», бібліоподорож «Михайло Грушевський. Пам’ять України» (до 150-річчя з дня народження), різноманітні заходи до Дня Незалежності та до Всеукраїнського дня бібліотек. Долучивши фахівців міста та області були проведені вебінари «Формування екологічного світогляду та активної життєвої позиції юнацтва в бібліотеках області», «Сучасні форми і методи залучення до читання та бібліотеки» тощо. Використовувалися нові форми роботи: флеш-моби, відеопрезентації, мовна вікторина-гра «Мова веселкова», усний журнал «Мовний дивосвіт», турнір ерудитів «Рідна мова чиста, як роса» і багато інших цікавинок.

Знам’янські бібліотечні заклади взяли участь у грантовій програмі  «Active Citizens – British Council», їх проекти здобули перемогу та були отримані ресурси на їх реалізацію: «Клуб вихідного дня для підлітків «Від корисного дозвілля – до особистих перемог в житті» - центральна бібліотека, «Насильству – НІ!» - юнацька бібліотека, «Бібліоняня» - бібліотека-філія №1, «Байки, легенди та бувальщини Знам'янського краю» - бібліотека-філія №3.

Для популяризації книги і читання серед населення міста, а особливо з метою доручення дітей, протягом 2016 року були організовані участь у обласному конкурсі дитячого читання «Книгоманія-2016», участь у Всеукраїнському тижні дитячого читання «Україна читає дітям», участь у обласному конкурсі на краще видання творів творчо обдарованої молоді «Первоцвіти Кіровоградщини», «Невмируще слово Великого Каменяра» (до ювілею І.Франка). Також були проведені культурно – мистецькі заходи: бліц опитування «Book-симпатія», літературні посиденьки «У книжок немає канікул», бібліотечний урок «Як народжується книга», книжковий пікнічок «Читай і засмагай», та ін..

Міська центральна бібліотека вже давно стала своєрідним інформаційно-дозвілевим центром для людей поважного віку. На її базі продовжує свою діяльність Вища Народна школа, де проводяться заняття з комп’ютерної грамотності для пенсіонерів. До участі у школі залучились 10 слухачів. Проведено  41-не заняття, з яких 24 індивідуальних, на теми: «Соціальні мережі», «Створення аккаунту в соц. мережі», практичні заняття по роботі в соціальних мережах, «програма Skype», «Реєстрація в програмі «Skype».

З метою підвищити свій кваліфікаційний рівень працівники бібліотек міста брали участь в обласних заходах: семінарі-практикумі «Патріотична свідомість дітей сьогодні – майбутнє України», методичному семінарі «Молодий бібліотекар Кіровоградщини», семінарі-практикумі «Роль сучасної бібліотеки в консолідації українського суспільства», форумі бібліотекарів Кіровоградщини, літній майстерні молоді «Молодий бібліотекар Кіровоградщини» тощо.

Для створення комфортних умов діяльності бібліотечних закладів у 2016 році з міського бюджету були виділені кошти на вирішення наступних питань: встановлення індивідуальне газове опалення – 71 825 грн. (центральна бібліотека); у бібліотеці – філії № 1 для проведення реконструкції опалення з встановленням газового котла – 33 263 грн., поточного ремонту приміщення – 79 098 грн. та заміни вікон на енергозберігаючі – 10 8333 грн.; придбання літератури (поповнення бібліотечного фонду) – 10 000 грн.; покращення матеріально-технічної бази 16 659 грн. (ноутбук, монітор, стільці). Крім того, протягом 2016 року відбулося поповнення бібліотечного фонду на 336 примірників книг на суму 18 318,03 грн., 171 примірник газет і журналів на суму 6 016,34 грн. (з них: 6 016,34 грн. – бюджетні кошти та 478,15 грн. – платні послуги).

За результатами роботи знам’янських бібліотек можна спостерігати на сторінка у соцмережі Facebook, блогі «Бібліомісто», та на сайті центральної бібліотеки: sites.google.com/site/cbsznm/

Підготувала Наталія Хандусенко

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Монетизації окремих пільг поки не буде

15.02.2018

Нещодавно депутатами Знам’янської райради під час сесійного засідання було внесено зміни та доповнення до районної комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22 грудня 2017 року №377. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges