Зворотній зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Новина дня

Люди

Децентралізація крокує Україною… (Частина ІІІ)

В Україні об’єднання територіальних громад відбувається добровільно. У світі небагато країн, які проводили реформу таким чином. Але існує до цих пір думка, особливо серед малих громад, що об’єднуватися примушують. Що за цим ховається?

За словами «нас змушують об’єднуватися» часто стоїть саме небажання цього роботи, через загрозу втрати влади або невпевненості у завтрашньому дні. Крім цього, навіть не докладаються зусилля,  щоб заглибитись у розуміння реформи, дізнатися навіщо потрібно формувати спроможну  громаду за чисельністю населення та економічними показниками. Тобто, небажання виходити із "зони комфорту" стає головною перешкодою для створення об’єднаної територіальної громади.

Існує три основні причини відмови створювати ОТГ: 1. страх втратити посаду голови; 2. нерозподілені землі; 3. податкова система, а саме місцевий акциз за паливо зараховується до того місцевого бюджету, на території якого знаходиться заправка.

Недовіра до влади та політиків також є причиною перешкоди  щодо реорганізації території: психологічно відбувається несприйняття і шукання підступу. Висновок! Ознайомлення з реформою децентралізації та стратегією щодо об’єднання мають проводити ті люди, які мають довіру і авторитет серед населення!

Процес децентралізації в Україні розвивається повільно: не усі базові закони прийняті станом на сьогоднішній день. Але ця реформа залишається майже єдиною в країні, яка хоч якось рухається у правильному напрямку, повільно, але все ж таки рухається і розвивається.

Підготувала Наталія Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Монетизації окремих пільг поки не буде

15.02.2018

Нещодавно депутатами Знам’янської райради під час сесійного засідання було внесено зміни та доповнення до районної комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22 грудня 2017 року №377. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges