Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

"Розбуди мене о 4:20"

17.03.2017

У соціальних мережах набуває популярності гра "Синій кит", або ж "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20". Ця смертельна гра має багато назв, але результат  один і той – обірване юне життя і горе  батькам, які не розуміють, що ж змусило дитину вчинити самогубство? І не думайте, що коли мова йде про таку гру, то це стосується когось і десь, не тут і не в нашому місті чи районі. Це абсолютно не так! 

Всі школи міста Знам'янка та Знам'янського району отримали попередження про те, що у мережах інтернет поширюються ігри, які доводять дітей до самогубства. Як повідомила  нам одна із завучів НВК "ЗШ№3-гімназія" Валентина Грузін:" У щоденниках дітей з 1 по 11 клас було написано звернення до батьків, щодо небезпеки участі їх синів та доньок у схожих соціальних іграх. На щастя, ми не констатували жодного випадку, коли б школярі нашої школи були залучені до таких небезпечних забав."

Видання KOMORA.INFO не може називати джерело повідомлення з етичних міркувань захисту дітей, але доводимо до відома усіх дорослих, що у школах міста та району  зафіксовано декілька фактів участі дітей у "смертельних" іграх. Це відбулося після проведення роз'яснювальних робіт під час батьківських зборів. Більше того, одну дитину дорослі буквально "витягли " з гри "Синій кіт" на середині гри та виконання завдань від "куратора".

 Що треба знати про "смертельні ігри" дорослим?

 «Смертельні групи» у вигляді «синього кита» припливли до нас із Росії. Там вони вже кілька років схиляють дітей до самогубства. Фанати таких груп  називають себе китами, тому,  що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть "літати" і є одним з небагатьох видів ссавців, котрі можуть добровільно звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з китами, що літають".

Упродовж гри  дитина спілкується з так званим куратором. Як виявляється – це професійний психолог, який примушує підлітка до негативного мислення та маніпулює ним. Також  він повідомляє умови та час виконання квестових завдань (як правило, це 04.20 ранку). Саме "куратору"  звітує підліток фотографіями та відеоматеріалами  про виконане завдання. Всього їх 50 . Перше завдання гри - намалювати кита на руці ручкою. Наступне - намалювати кита на руці лезом. Так грають з підлітками аж до самогубства - і все потрібно знімати на відео. Якщо дитина відмовляється скоювати самогубство, куратор починає погрожувати та шантажувати .

Аби підлітки не потрапили в такі групи, радимо батькам приділяти більше уваги психологічному стану дитини. Щоб уберегти дитину від небезпечної гри, варто проводити наступні дії:

  • Регулярно перевіряйте шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їхнього виявлення, з'ясуйте обставини, за яких вони з'явилися.
  • Особливу увагу звертайте на пошкодження різного роду в формі кита;
  • Перевіряйте акаунти дитини в соціальних мережах та групи до яких входить її акаунт;
  • Перевіряйте вміст спілкування в приватних чатах. Обов'язково контролюйте те, які фото та відеофайли є в гаджетах вашої дитини;
  • звертайте увагу на коло спілкування дитини;
  • намагайтеся зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
  • по-дружньому спілкуйтеся з дитиною та ставтеся до неї з розумінням.

В разі якщо батьки виявили, що їх дитина входить до кола учасників таких груп радимо:
*одразу звернутись за кваліфікованої допомогою до професійного психолога та не залишати дитину без догляду на одинці;
*повідомити про наявність такої групи до підрозділів Національної поліції України;
*повідомити адміністрацію соціальної мережі про наявність таких груп для їх подальшого блокування.
*заблокувати доступ дитини до соціальних мереж.

Дякуємо за підготовку  матеріалу для створення статті соціальному педагогу ПТУ №36 смт. Новгородка     Валентині Позняковській

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Поспішайте написати заяви на відшкодування на оплату ЖКП

13.06.2018

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому згідно з Положенням про  порядок призначення  та  надання  населенню  субсидій  для  відшкодування   витрат на оплату  житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого  газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року № 848 зі змінами від 27.04.2018  року. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges