Зворотній зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Новина дня

Події

15 знакових українських мультиків за 90 років (Частина ІІ)

2.04.2017

Час вихідних настав. А це означає, що є нагода продивитися найяскравіші українські мультфільми. Представляємо продовження списку легендарних робіт мультиплікаторів України, який склав дослідник Іван Капітонов.

  1. "Ниточка та кошеня" (1974)

Історія про безсонну ніч Кошеняти, Вовняних Клубків і Ниточки – чи не найкращий з наших лялькових фільмів. Його режисерка Валентина Костилєва створила ще багато популярних мультиків, серед яких перший український ляльковий серіал про бегемота Топа та кота Тутті.

 

  1. "Малює ЕОМ. Азбучна істина" (1975)

Перший мультик зі вставками комп’ютерної анімації, створеної студентом харківського Політеху Євгеном Мамутом, який пізніше отримав "Оскара" за винайдені ним спецефекти для голівудських фільмів.

 

  1. "Острів скарбів" (1988)

Один з найвідоміших фільмів тандему Черкаський-Сахалтуєв. Наповнивши стрічку трюками та ґеґами, автори трансформували пригодницький роман Стівенсона у справжній карнавал.

 

  1. "Енеїда" (1991)

Перший повнометражний мультик доби Незалежності. До стрічки, що знімалася ще в СРСР, художник-постановник Едуард Кирич (до слова, також знакова постать нашої анімації) "протягнув" жовто-блакитний прапор у сцені, де герої їдуть на конях. Режисер Володимир Дахно переніс до цього фільму весь стиль свого козацького серіалу.

 

  1. "Клініка" (1993)

Цю стрічку, що була відзначена на престижних міжнародних фестивалях, режисер Олександр Бубнов зняв на студії "Борисфен". У 1990-х ця студія була одним з найбільших виробників анімаційних фільмів у Європі, а також працювала на Голівуд.

 

  1. "Йшов трамвай №9" (2002)

Кумедний пластиліновий мультик Степана Коваля, що отримав "Срібного ведмедя" на Берлінському кінофестивалі, був наче ковтком свіжого повітря для української анімації, що поступово помирала внаслідок кризи 1990-х. Не дивно, що Степан Миколайович певний час був передовим режисером нашої анімації, а 9 березня цього року отримав Шевченківську премію.

 

  1. "Крамниця співочих пташок" (2014)

Фільм Анатолія Лавренішина, одного з найцікавіших режисерів нового покоління, учня Євгена Сивоконя. Тут 3D -анімація поєднана з новітньою технологією захоплення руху.

 

  1. "Микита Кожум’яка" (2016)

Перший український повнометражний 3D-фільм студії "Panama Grand Prix". Віктор Андрієнко, відомий ще з "Острову скарбів" Черкаського та як творець "Шоу Довгоносиків", не лише озвучував персонажів мультику, але й брав участь у постановці анімаційних сцен.

Підготовлено за сайтом http://life.pravda.com.ua/

Наталія Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Міська Програма розвитку ринків в дії? Чи навпаки…

21.02.2018

На минулій сесії Знам’янської міської ради, 16 лютого, була затверджена Програма розвитку ринків м. Знам’янка на 2018-2020 роки. До цього діяла така ж програма, але охоплювала вона 2016-2017 роки. Пропонуємо порівняти ці дві програми і подивитися, чи змінилася ситуація зі станом ринків міста, і чи будуть запроваджуватися якісь нові шляхи вирішення «риночного» питання.

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges