Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Новини країни

ДЕВ’ЯТЕ КВІТНЯ – ВЕРБНА НЕДІЛЯ

09.04.2017

За сім днів до настання Великодня православні віруючі відзначають світле свято – Вербна неділя. У 2017 році свято Вербної неділі відзначатиметься 9 квітня.

Символом  цього дня з давніх-давен є верба. Верба має бути молодий і міцною. Особливо ретельно стежили, щоб на дереві не було проявів хвороби або сухих гілок. Вночі прийнято відвідувати службу в храмах, щоб освятити гілочки верби.

Вербні звичаї

Вранці, повернувшись зі служби, дорослі легенько били молодших домочадців вербою, щоб очистити, відвести хвороби і віднадити недобрих духів. 
В цілях залучення здоров'я потрібно було з'їсти пару бруньок освяченої верби. 
При плануванні важливої справи, наприклад, будівництва будинку, купівлі корови чи іншого починання, доброю прикметою вважалося з'їсти три бруньки з гілочки. 
Слов'яни здавна вважали, що верба є найсильнішим оберегом, тому гілки з букетика ставили у голови тих, хто захворів. Цілителі та знахарі в цей день заготовляли вербний порошок, щоб потім давати стражденним. 
Вербу, освячену в храмі, прийнято зберігати протягом цілого року, поставивши її біля ікон. З настанням днів, коли худобу відправляли пастися на луках, саме такою гілочкою легенько били кіз і корів, щоб уберегти від хвороб. 
З початком сезону польових робіт та сівби на краю поля встромляли освячену вербу, залучаючи добрі сили і багатий урожай. 
З нетерпінням чекали Вербної неділі молоді дівчата. Вважалося, що якщо весь день думати про коханого, то незабаром він неодмінно запросить на побачення. 
Жінки боролися в цей день з мігренню. Вважалося, якщо розчесати в цей день волосся, примовляючи, щоб вода пішла в землю, прихопивши з собою біль, то можна позбавитися від нападів головного болю. 

Люди, що бажали підвищити свій рівень добробуту, в цей день садили кімнатні рослини. Доглядали за цими насадженнями з особливою ретельністю – здорова квітка забезпечувала приплив грошей, а ось слабка рослина обіцяла збиток. 

За матеріалами сайту  - http://2017pik.pp.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Перипетія між учасниками тендеру за право ремонтувати ДНЗ «Сонечко»

21.06.2018

Тендер на проведення капітального ремонту дошкільного навчального закладу №6 «Сонечко»  проводився двічі, у березні та травні, на суму понад  5 000 000 грн. В обох випадках перемогла знам’янська фірма ТОВ «БК «Глобал Інвест». Про це повідомляла редакція KOMORA.INFO 6 червня. Але вже 8 червня пропозиція фірми була відхилена, як і другого претендента на перемогу - маловисківської фірми ПП «ЕТАЛОН І Я». У результаті відхилення, ремонтувати знам’янський садочок буде кропивницька фірма ПП «КАМЕЛОТ-300» за 4 159 500,00 грн, що складає менше на 854 640 тис. грн. від очікуваної вартості. ТОВ «БК «Глобал Інвест» не висловлює заперечення щодо відхилення своєї пропозиції, водночас як ПП «ЕТАЛОН І Я» відкрито вимагає відмінити закупівлю.

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges