Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Новини країни

ЧИСТИЙ ТИЖДЕНЬ.  ВЕЛИКОДНЯ П’ЯТНИЦЯ

14.04.2017

Наше видання продовжує знайомити  читачів з особливими українськими традиціями від бабусі Олі.

Велика п’ятниця усім відома, як день коли випікають паски та додержуються суворого посту. У різних регіонах України ми маємо різні традиції. Подекуди у цей день заборонено випікати паски (роблять це у суботу або четвер).  

Наша консультантка поділилася ще однією цікавинкою цього дня:


«Окрім того, що жінки у моїй родині в цей день пекли паски, ми ще й мали свої власні традиції. Наприклад, роздавали випечені маленькі пасочки бідним для того, щоб у домі був добробут. Крім того, моя  бабуся в цей день робила особливу страву – «бабку» до Великоднього столу. Вона робиться з великої кількості яєць (зазвичай їх було чомусь – 12), сиру та борошна. Коли робили цю страву, то у хаті всім слід було мовчати, щоб «бабка» вдалася.   Коли я ще була малою, то мені завжди була цікава така традиція, та особливість мовчання під час неї.  Вже згодом, у своїй родині, для онуків я також випікаю  «бабку» у повній тиші. Мати мені розповіла, що яйця символізують добробут кожного місяця року, а сама страва -  здоров’я духу та силу до життя. Усім, хто часто хворіє, рекомендую долучитися до такого ритуалу.»


Слід зазначити, що паски, які випікають у четвер  - для Великодня, а ті, які роблять у п'ятницю несуть на гробки, суботні ж  їдять на третій день свята. 

Ольга Полякова

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Перипетія між учасниками тендеру за право ремонтувати ДНЗ «Сонечко»

21.06.2018

Тендер на проведення капітального ремонту дошкільного навчального закладу №6 «Сонечко»  проводився двічі, у березні та травні, на суму понад  5 000 000 грн. В обох випадках перемогла знам’янська фірма ТОВ «БК «Глобал Інвест». Про це повідомляла редакція KOMORA.INFO 6 червня. Але вже 8 червня пропозиція фірми була відхилена, як і другого претендента на перемогу - маловисківської фірми ПП «ЕТАЛОН І Я». У результаті відхилення, ремонтувати знам’янський садочок буде кропивницька фірма ПП «КАМЕЛОТ-300» за 4 159 500,00 грн, що складає менше на 854 640 тис. грн. від очікуваної вартості. ТОВ «БК «Глобал Інвест» не висловлює заперечення щодо відхилення своєї пропозиції, водночас як ПП «ЕТАЛОН І Я» відкрито вимагає відмінити закупівлю.

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges