Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Люди

Відкриваємо нову рубрику: історії знам’янських ОСББ

Редакція KOMORA.INFO відкриває нову рубрику, в якій будемо розповідати долю новостворених ОСББ м. Знам’янка, їх непростий шлях до благоустрою, наведення ладу, вже у спільному господарстві, вирішуючи згуртовано нагальні проблеми свого будинку.

Перший герой нашої рубрики – це відомий будинок усім знам’янчанам під назвою «Стріла», який розташований по вул. Віктора Голого, 122-А. З 1 липня 2016 року цей будинок перебуває у колективній власності ОСББ «Стріла РЛК». Щоб дізнатися як йдуть справи в об’єднанні, їх перші успіхи та невирішені проблеми, які їм дісталися з часів перебування на балансі КП «Знам’янська ЖЕК №1», зустрілися з головою Іриною Антонюк і членами правління Віталієм Міщенко та Валентиною Бобліною.

Про господарювання

Будинок зданий до експлуатації у 1991 році, має 36 квартир, з них 8 власники отримують субсидії. Протягом липня та серпня за субсидії нарахували лише 137 грн., наступного місяця – 500грн., а усього повинно бути 1500 грн.. У будинку є однокімнатні квартири площею 40,2 м2, двокімнатні – 57 м2, трьохкімнатні – 75 м2 та чотирьохкімнатні – 91,3 м2. Щомісячна плата за 1 м2  - 3,10 грн.. До витрат входять: оплата за електроенергію в місцях загального користування, вивіз та утилізація ТПВ, електроенергія за ліфт та прибирання прибудинкової території. Розрахувавшись, в середньому щомісяця залишається приблизно 500 грн. на потреби будинку. У перший місяць існування ОСББ, після оплати усіх рахунків ЖКГ тощо, залишилось 800 грн.. 

На запитання чому прийняли рішення створити ОСББ, члени правління будинку відповіли: «За часи господарювання комунального господарства нічого не відновлювалось, а навпаки, все тільки руйнувалось. Тому головна причина такого рішення – це зберегти те, що залишилось. Більше того, якщо уважно подивитися на структуру тарифу  новоствореного у місті комбінату, то побачите, що туди не закладені кошти на ремонт, лише на освітлення загального користування та вивезення сміття.»

Продовжуючи розмову, торкнулись теми незадоволення людей підвищенням оплати за електроенергію в місцях загального користування та вивозу ТПВ «Знам’янським комбінатом комунальних послуг», яке вперше відбулось 1 серпня. Говорить Ірина Олександрівна: «Ясної відповіді причини підвищення тарифу ми так і не отримали. Чому подорожчали тарифи утилізації та вивозу ТПВ (тверді побутові відходи)? У комбінаті відповіли, що через підвищення ціни на паливо, хоча на той момент, ціна на нього не змінювалась.» ОСББ направило звернення до комунального підприємства, де вимагало обґрунтованого роз’яснення такого підвищення вивозу сміття саме по їхньому будинку. Відділ економіки КП надав відповідь на декілька сторінок, на яких багато різних табличок, цифр, тощо, але відсутні вихідні дані. 

Інтрига!

Заговоривши про тему підвищення, згадали рішення виконкому Знам’янської міської ради №258 «Про встановлення скоригованих тарифів комунальному підприємству «Знам’янський комбінат комунальних послуг» на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (в частині послуги з освітлення місць загального користування, електроенергії на роботу ліфтів», за яким саме і відбулося перше підвищення. Зацікавившись, зайшла на сайт міської ради для того, щоб ще раз його продивитись, а рішення не відкривається, тому що воно відсутнє! Йдемо далі,  у розділ Знам’янської міської ради і шукаємо  проекти рішень з такою ж назвою – воно знову відсутнє! Хоча, я особисто читала ці два документа на сайті! Невже від нас щось намагаються приховати?!

Повертаємося до розмови з членами правління ОСББ «Стріла РЛК». Говоримо про оплату за електроенергію в місцях загального користування: «У липні оплата становила 0,2543грн.. А в серпні, під часу переходу КП «Знам’янська ЖЕК №1» у КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг» вона збільшилась на 0,5461грн.. На питання чому так підвищилось, відповіли, що туди входить оплата за електроенергію, яка витрачається водяним насосом. Хоча ці витрати вже враховані в суму оплати за воду. Коли ми почали доводити свою правоту, звертались до депутатів міської ради Сергія Кліпацького та Інни Микуляк, до секретаря міської ради Наталії Клименко, нам змінили тариф на 0,2721 пояснивши, що це акція, яка триватиме два місяці. Потім тариф буде 0,6149грн. У приміщенні під’їзду горить лише 10 лампочок, а на прибудинковій території жодної. »

Про насос підкачки для холодного водопостачання – непроста історія

Цей насос дістався будинку від ОКВП «Дніпро-Кіровоград», його встановили у підвальному приміщенні, що не відповідає нормам: забороняється встановлювати у житловому приміщенні. Від насосу йдуть вібрації та шум, а зверху квартири. Поруч розташована насосна, збудована спеціально для будинку. У 90-х роках її забрали на баланс ЖЕКу, а з часом від неї нічого не залишилось: обрізали усі труби, були відсутні двері та дах. Приміщення стало притулком для безхатченків та наркозалежних. Тому «Дніпро-Кіровоград» і вирішив встановити насос саме у підвальному приміщенні. Коли створили ОСББ, приміщення привели до ладу: встановили двері, зробили дах, все прибрали у середині. Приміщення повністю готове для експлуатації. Після цього мешканці будинку почали звертатися до місцевої влади, щоб перенесли насос до належного приміщення. Але відповіді так досі і не дочекались.

На цьому складність ситуації не закінчується, розповідає голова Ірина Олександрівна та Віталій Павлович: «Оплата за затрати електроенергії насосом відбувається за подвійним тарифам. Виходить так, що оплата входить до тарифу за електроенергію в місцях загального користування та за водопостачання. За насос щомісячно виходить 900 грн.. Багато разів зверталися до місцевої влади, КП «Знам’янський комбінат комунальних послуг» та ОКВП «Дніпро-Кіровоград», але безрезультатно. Тому вирішили написати відразу до декількох вищих інстанцій: генеральному директору ОКВП «Дніпро-Кіровоград», директору департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА, директору Кіровоградського обласного контактного центру, голові Національної Комісії державного урегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Є повідомлення про отримання, але поки що ніяких дій. Єдине це те, що головний інженер  ОКВП «Дніпро-Кіровоград» запросив нас у понеділок на зустріч.»

Біда багатьох ОСББ -  незадовільний стан покрівлі, каналізаційної системи та водогонів.

Про дах. Дах протікав у декількох місцях відколи поклав ЖЕК руберойд, приблизно 5-7 років тому, він став відходити і туди почало затікати. Своїми силами мешканці його відремонтували. 

Усунули місце протікання й на горищному приміщенні. 

Про каналізаційну систему та водогони. Залатали місця протікання центрального вузла каналізаційної системи, купили нові труби. 

Зробили ганок

Про ліфт.

Говорить Ірина Олександрівна: «Термін експертного технічного стану ліфта закінчився 6 березня 2016 року. Через те що наш будинок виключили  з балансу КП «Знам’янська ЖЕК №1» 1 липня, Знам’янський міськвиконком повинен був виділити гроші на технічний огляд протягом трьох місяців, березень-квітень. Тепер ПП «Олександрія - ліфт» погрожує відключенням ліфта. Починаючи з липня, ми просимо допомогти. Були у міського голови Сергія Фліпенка, він сказав поки не зробимо ліфт у сусідньому будинку №122, гроші на інші ліфти виділятися не будуть.»

  • Хочеться цю розмову закінчити на позитивній ноті, чи відчуваєте преваги ОСББ?
  • Ви ж самі бачили скільки усього ми зробили за ці декілька місяців. Відразу видно, куди йдуть кошти від плати за квартири. Збори мешканці будинку відвідують активно, на них обговорюємо наші наступні дії  та пропозиції вирішення питань. 

 Наталія  Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Поспішайте написати заяви на відшкодування на оплату ЖКП

13.06.2018

У зв’язку зі змінами у чинному законодавстві управління соціального захисту населення Знам’янського міськвиконкому згідно з Положенням про  порядок призначення  та  надання  населенню  субсидій  для  відшкодування   витрат на оплату  житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого  газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року № 848 зі змінами від 27.04.2018  року. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges