Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

ВЧИМОСЯ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ: ФІНСЬКА СИСТЕМА ОСВІТИ

Наше видання продовжує  вивчати досвід знам’янчан, які перебувають на навчанні за кордоном. Сьогодні ми спілкуємося з Аліною Пампур, яка мешкає у м. Вааса (Фінляндія) і вчиться там у гімназії Овніннскола та здобуває науковий ступінь «бакалавр»:

 • Аліно, скажіть як Ви вступили до гімназії?
 • Вступила за рахунок гарного балу атестату за дев’ятий клас. Крім того, здавала вступні іспити з англійської мови та математики. Моє навчання у цьому  закладі  безкоштовне. Але за попередніми даними ті, які вступатимуть  у 2017 – 2018 навчальному році і не є громадянами країн-членів ЄС, повинні будуть платити за навчання. Розмір та суми ще не визначені.
 • Якою мовою ведеться навчальний курс?
 • Я навчаюся на факультеті IB-international і процес викладання проходить англійською.   Для кожного студента обов’язковим є  вивчення однієї з мов країни: фінської або шведської.  Я обрала шведську.
 • Чи відрізняється процес навчання у Фінляндії від українського? Чим саме?
 • Так, дуже сильно.  Тут,   у Фінляндії,  усе навчання націлене на практику, а не на теорію. Викладачі усіляко намагаються зацікавити нас своїми предметами. Але я можу сказати про те, що вчитися тут складно. Від нас вимагають стопроцентної підготовки та віддачі. Наприклад, особисто я вивчаю такі складні предмети, як економіка, психологія, філософія та теорія знань. Останній – найбільш цікавий, бо розповідає про глибоку філософію життя. Наприклад, ми розглядаємо питання: як ми можемо знати чи живемо  у віртуальному чи реальному світі? Або чи можуть впливати емоції на наш вибір у житті? Кожне заняття проходить дуже цікаво або у формі дискусії , або дебатів. Крім того, самі умови навчання вражають. У кожного класу або групи є куточок відпочинку, де розташовані усілякі зручності: дивани, столики та комп’ютери. Там легко можна попрацювати та поспілкуватися з однодумцями.
 • Чи подобається Вам навчання?
 • Так, дуже. Особливо тому, що фіни мають інший менталітет. Вони не здатні грубо себе поводити або красти, порушувати закон. Усі викладачі дуже лояльні та толерантні. У моєму навчальному закладі дуже велика кількість іноземних студентів з усього світу. Тож, я ще маю можливість дізнатися про різні культури та менталітети.
 • Що треба українському випускнику для того, щоб вступити до фінського навчального закладу?
 • Достатньо лише за назвою знайти необхідний ВУЗ або гімназію у мережі, зайти на сайт та подати заявку.  Наступний крок – запрошення та складання іспитів, безпосередньо у Фінляндії.

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges