Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Громадські інспектори: практика Кропивницького від Надії Паливоди

На початку лютого 2017 року відомі захисники дерев у Кропивницькому отримали статус громадських інспекторів, офіційно  було вручене посвідчення і Надії Паливоді. Спеціально для KOMORA.INFO Надія розповіла про свою практику активної громадської роботи. 

 - Який досвід роботи у громадському інспектуванні маєте? Звідки почалася саме така Ваша зайнятість?

- Почалося все, напевно, з дивного і раптового нищення зелених насаджень по місту. Активне обрізання розкішних дерев до 3-метрового пенька якось так співпало із подорожчанням газу і суттєвим збільшенням попиту на дрова. Близько року я спостерігала за тими жертвами бензопилки, які просто в мене під носом ─ на моїй вулиці і в моєму дворі, наївно вірила, як і більшість людей, що «воно відросте», а потім одного дня усвідомила, що дерева засохли. Стала читати законодавство – «Правила утримання зелених насаджень», виявила, що там ця груба обрізка до стовпа взагалі заборонена, і всі ці чорноруби з бензопилками, які не мають елементарної кваліфікації, зате набирають повні вантажівки дров і кудись вивозять – просто-напросто злочинці, які знищують об’єкти благоустрою.

Першу заяву в спецінспекцію допоміг написати Максим Сінченко – відомий кропивницький активіст, який чудово розбирається у діяльності виконавчих органів. З часом заяв почало ставати все більше (бо дрова все потрібніші), звісно, нас із Максимом незабаром в спецінспекції вже добре знали як громадських активістів, які захищають зелені насадження.

Ще ми заснували спільноту у Фейсбук «Озеленення Кропивницький» (https://www.facebook.com/groups/1780460738865110/permalink/1907973879447128/?__mref=message_bubble ),  куди люди пишуть про незаконні випадки обрізання чи спилювання дерев по місту. Згодом ми перетворилися на громадську організацію. Стараємося реагувати, але, на жаль, кілька людей все місто не охоплять. Наприклад, 20 лютого, поки їхала через місто ─ побачила, як дерева ріжуть у 4-х різних місцях одночасно. Таке відчуття, що літо ніколи не настане, і ніколи не буде 40-градусної спеки, і не почнуть всі задихатися в запиленому розпеченому місті, позбавленому затінку.

- Посвідчення громадського інспектора які дає повноваження?

За старою нашою народною звичкою, ще з часів  Радянського Союзу, посвідчення дає тобі все (жартую). Звичайно, це чудово, коли ти прибув на місце якоїсь розправи над деревами, і тебе грубо запитують: «А ти вобще хто?», а ти показуєш посвідчення ─ і люди стають добрі і зговірливі.

Але значно важливіше ─ це ті знання, які ти приніс із собою. Тобто коли знайшов час, відкрив потрібні законодавчі акти і розібрався в них ─ і сам добре бачиш, де чорне й де біле. Я помітила, коли ти заламуєш руки і емоційно причитаєш: «Що ж ви наробили – воно ж живеньке!», то ніхто тебе не слухає, бо не може закам’яніла всередині людина реагувати на емоції.

А от коли ти кажеш: «Постанова 559 Кабінету міністрів України передбачає, що знищення крони дерева більш як на 50% вважається пошкодженням зеленого насадження до ступеня припинення росту, тому це стаття 270 індекс 1 Кримінального кодексу «Пошкодження об’єкту благоустрою», ─ то люди починають тебе слухати з розкритим ротом і казати: «Не знав, не знав…»

Скласти протокол на порушника може державний інспектор за нашим викликом, тобто фактично наші повноваження – фіксувати порушення і повідомляти про нього. А вже притягувати до відповідальності можна після складання протоколу.

Примітка. Вже кілька днів поспіль дорога до залізничного вокзалу  у м. Знам'янка у одному напрямку повністю перекрита - відбувається обпилювання дерев. У деяких випадках абсолютно нищівне для них. Там ходить багато перехожих, але жодного  громадського інспектора помічено не було... У нас все більше на "то нехай" справа і закінчується...

Продовження розмови з Надією Паливодою читайте днями на нашому сайті.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges