Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Громадські інспектори:практика Кропивницького від Надії Паливоди (частина II)

Продовжуємо говорити про громадських інспекторів, вивчаємо досвід обласного центру. У першій частині розмови (http://komora.info/lyudi/1704-gromadski-inspektori-praktika-kropivnitskogo-vid-nadiji-palivodi) з Надією Паливодою йшла мова про повноваження та роль громадських інспекторів, сьогодні зупинимось на успішних прикладах діяльності. 

 - Надіє, які теми порушують зараз громадські інспектори у Кропивницькому?

 -  Це залежить від сфери інтересів людей. Ми працюємо із зеленими насадженнями, я знаю кількох інспекторів, які працюють у громадській раді і контролюють поточні питання, пов’язані з благоустроєм міста – вивезення сміття, незаконна забудова певних ділянок, незаконна реклама і т.д. Мій номер посвідчення – 160, це означає, що понад півтори сотні людей уже займалися цим до мене, а хтось займається й зараз (просто не всіх знаю).

Якщо говорити про мою особисту практику, то, наприклад, на День незалежності минулого літа ми придумали акцію: полити недавно висаджені туї в парку. Їх садили посадовці, було багато преси, алейку назвали «Алея героїв» на честь загиблих атошників, а потім про рослинки всі забули, і ті ледь животіли на 40-градусній спеці. Тож ми провели такий флеш-моб: до 2 десятків активістів прийшли з 5-літровими бутлями води і полили засихаючі туї, запросили також журналістів, тож у пресі розлетілося. Мушу сказати, спрацювало – потім в період посухи комунальники кілька разів приїжджали з водовозом і теж поливали.

У центрі міста комунальники обрізали клен широколистий ─ красиве розкішне дерево після цієї наруги всохло. Тому що клен взагалі не переносить обрізання: його сік, як і в берези, не загусає, а випаровується через відкриті рани. Тож ми взимку, запросивши журналістів, провели акцію «прощання з мертвим деревом»: обшили його стовбур кольоровими клаптиками тканини. Вичитали, що так прощаються з деревом у Голландії. А ми хотіли привернути увагу до того, що, може, досить уже безглуздо нищити дерева?

 - Чи маєте Ви підтримку міської влади, інших контролюючих органів чи тільки підкреслюєте їх "неправильну"  діяльність?

- Ми постійно ходимо з ідеями та пропозиціями у виконавчі органи міської ради. Є депутати, які радо нас приймають. Восени в нас був круглий стіл із керівництвом управління ЖКГ та підприємств, які проводять обрізання дерев. Враження ─ ситуативні. Бувають дні, які окрилюють ─ здається, що всі посадовці йдуть назустріч і погоджуються співпрацювати та робити місто кращим. Буває, коли бачиш, що на ділі все залишилося таким, як і було, і люди живуть одним днем, поспішаючи знищити все навколо себе, або ховаються за зручною маскою байдужості.

Та потім приходить новий день, і ти розумієш, що набагато важче ─ бачити, усвідомлювати, але нічого не робити. Тому береш і робиш якісь невеликі крупинки того, що ти можеш зробити тут і зараз. Стає легше від цього відчуття: здається, ніби ти трішки щось змінив. Мабуть, так живуть всі громадські інспектори, активісти та небайдужі громадяни ─ щось міняють по крупинці. Та колись ці крупинки переростуть у велику гору – і тоді зміниться вся країна.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges