Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Декомунізація по-знам'янськи: закон діє, а де це помітно?

16.03.2017

Як швидко на сторінках історії Знам'янки плине час, ми помічаємо його знаковими подіями у особистому житті та змінами, які навіть без нашого бажання диктуються новими законами. 

Пригадаємо, наше місто завжди асоціювалось із залізницею, рухом потягів і людьми, які поколіннями працювали і працюють у цій сфері. Минуло трохи більше 50-ти років, як у 1964-му році депо присвоєно звання колективу комуністичної праці. За успіхи, досягнуті у соціальному змаганні  на честь півстоліття ювілею Великої Жовтневої соціалістичної революції, колективу вручено на вічне збереження пам'ятний прапор Кіровоградського обкому КП України, облвиконкому та обласної ради профспілок.(Джерело:Книжка "Знам'янка", видавництво"Промінь" 1971 рік). У цьому факті у розрізі сучасності і Закону про декомунізацію подобається фраза "на вічне зберігання". Цікаво: і там він зараз є? Чи його спалили, чи заховали у шафу, щоб ніхто не отримав догану за невідповідність службовим обов'язкам? Адже зараз саме так у Знам'янці роблять щодо всіх історичних постатей:  і тих, хто насмілився намалювати когось із лідерів сталінського минулого, і тих, хто насмілився не перевірити такі малюнки, навіть якщо це виставка історичного напрямку.

А що ж насправді і в реальності життя Закону про декомунізацію у місті зараз, у березні 2017-о року?

Можна зрозуміти дію закону на елементарному прикладі - зміні назв вулиць у Знам'янці. Назви змінили, декілька раз у міських ЗМІ друкували нові назви, але зрозуміло, що самі знам'янчани ще користуються старими назвами у спілкуванні і побуті. Депутат міської ради Сергій Кліпацький за власні кошти підприємства замінив таблички назв вулиць на багатьох будинках у центрі міста та по вул. Віктора Голого. Зі слів Сергія Вікторовича - це лише початок його ініціативи, адже чи є він депутатом міської ради, чи не буде ним - все одно сказав, що справу доведе до краю, і у Знам'янці по центральним вулицям назви змінять на нових табличках. Дехто з тих, кому ця ідея не до душі і сьогодні обурюється, що на цих табличках реклама фірми "Геоїд", а дехто дякує за гарну ініціативу. Як завжди у нас...

А що ж влада? Коли буде організовано заміну всіх Жовтневих, Калініних?

До редакції KOMORA.INFO звернувся підприємець Олександр Андрєєв із запитанням, чому на офісі його фірми працівниками комунальної служби було знято табличку Жовтнева (яку, до речі, він виготовив за власні кошти)  і забрано її у невідомому напрямку?  Олександр Валентинович зауважив, що тільки випадкова зустріч його і працівників ЖЕКу з такою знайомою йому табличкою у їхніх руках стали приводом для того, щоб табличка таки повернулась до нього і була перероблена на нову назву.

Цей факт можна сприймати  як анекдот, а можна просто як неуважність працівників, адже їм сказали зняти таблички - вони виконували це завдання.

Причина заміни назв вулиць на нові довела мене до кабінетів влади міста, зокрема до заступника міського голови Сергія Гребенюка, який на питання, коли у місті почне діяти Закон про декомунізацію, відповів наступне:"Ми тільки передбачаємо створювати комісії зі складу депутатів, працівників управління ЖКГ, щоб визначити стандарт всіх необхідних табличок, котрі потребують заміни у місті Знам'янка. Коштів на це з міського бюджету поки не виділено, бо не знаємо, скільки треба."

Миготять вулиці - Дмитрівська, Кримська, Пролетарська... У кожної з них своя історія - героїчна і сувора. Одна з вулиць носила ім'я чекіста Лебедя. Восени  1919 року білогвардійська контррозвідка вистежила і схопила колишнього слюсаря паровозного депо Івана Яковича Лебедя, який виконував особливе завдання ВЧК. 12 листопада денікінці розстріляли чекіста, та земляки не забули за нього.... Чи таки забули? Адже відповідним рішенням топонімічної  міської комісії  це вже вулиця імені відомого багатьом поколінням школярів Олега Малицького. Дай Бог, щоб світла пам'ять і повага до цієї щирої, знаної людини  ніколи не зникла для нащадків Знам'янки!  Ні при яких нових законах і нових тенденціях до змін, адже те, що ми несемо з собою п'ятдесят років тому чи зараз - не просто історія, це люди, які її створюють, хто у топонімічних комісіях, хто у тому, що бере ініціативу у свої руки, а хто малював і далі малюватиме історичні постаті, бо знає чому...

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges