Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Розмова з Юрієм Сопільняком, директором НВК «Знам’янська ЗШ№2-ліцей»

2.09.2017

Вчора, після свята Першого дзвоника в НВК «Знам’янсьий ЗШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей», редакція KOMORA.INFO мала можливість поспілкуватися з директором закладу Юрієм Сопільняком. Говорили про різне: про нововведення цього навчального року, які ремонтні роботи були виконані, яким успішним був минулий рік для школи.

 • День знань – це в першу чергу свято для першокласників. На скільки збільшилася ваша шкільна родина цього року?
 • Цього року наш заклад має чотири перші класи в яких будуть навчатися 101 учень. Таку кількість перших класів ми набираємо вже другий рік поспіль, до цього це було три класи. Щодо старшої школи, то маємо два одинадцяті класи і три десяті. Також цього нового навчального року ми запровадили новий профіль - біотехнологічний. До цього часу було лише два профілі: історичний і математичний. Отже, відтепер у нас усі десяті класи профільні.
 • А в чому саме полягає біотехнологічний профіль?
 • Ми проводили опитування серед учнів, які предмети їм більше потрібні для державної підсумкової атестації та, можливо, для ЗНО. Діти вказали на потрібність збільшити кількість годин викладання хімії, біології та математики. Тому саме цей новий профіль зможе задовільнити їх потреби. Всього в десятих класах 50 учнів: у класах ліцею (історичний та математичний профілі) по 17 учнів, а в класі нового профілю, біотехнологічного - 16.
 • Зараз час змін в різних галузях, в тому числі і в освіті: реформа, концепція «Нової школи». Чи будуть якісь нововведення цього навчального року пов’язані з цим?
 • Усі ми в очікуванні нового закону «Про освіту», який незабаром мають прийняти і за яким запроваджується багато змін: наприклад, конкурсний відбір на посаду керівника навчального закладу, планується надати більше самостійності закладам освіти. Хоча, в нашому навчально-виховному комплексі ми самі й так вирішуємо багато питань щодо навчального процесу: обговорюємо, які предмети вивчати і які відкривати профілі, активно працюємо з батьківською громадськістю. Тому таких нововведень, які б раніше у нас не застосовувалися, не буде. Але будемо вдосконалюватися і пристосовуватися під новий закон «Про освіту». Якщо мовити про інноваційні технології, то наш заклад має два комп’ютерні класи та два мультимедійні.
 • Які ремонтні роботи були виконані до початку нового навчального року?
 • Цього рок, як ніколи порівняно з попередніми роками, нам виділили з бюджету великі кошти. Було виділено 320 тис. грн. на заміну вікон,процес їх встановлення вже закінчується. За моєї ініціативи, як депутата Знам’янської міської ради, були виділені кошти на ремонтні роботи для усіх шкіл міста та селища. Саме за ці кошти, 20 тис. грн., зробили підлогу, до 4 вересня зробимо підвісну стелю в кабінеті інформатики. Також розроблена документація на ремонт туалетів. Крім цього, за спонсорські кошти, батьківські комітети проявили ініціативу, були замінені світильники на більш потужні, на стінах в одному з класів були зроблені панелі, а в іншому, початковому класі, були встановлені двері.  Загалом, за спонсорські батьківські кошти були виконані ремонтні роботи в шести класах. Всього в цьому році було витрачено на ремонт 472 тис. грн..
 • Рівень загальноосвітнього закладу сьогодні визначається за результатами ЗНО, кількістю перемог, здобутих учнями на олімпіадах, в Малій академії наук. На скільки успішний був минулий рік для школи?
 • Ми ще детально не аналізували результати ЗНО, але я думаю, що вони традиційно високі. Якщо говорити про вступ наших дітей до вищих навчальних закладів, то цього року, майже усі вступили, але приблизно 50/50 на державну форму і комерційну. Щодо Малої академії наук, то на обласному рівні наші учні здобули 8 перемог. Щодо олімпіад, то двоє учнів закладу (Яна Пономар і Антон Лисак) вийшли на всеукраїнський рівень з правознавства.

На останнє питання, як заохочувати дітей до навчання і розвивати в них бажання брати нові горизонти, такі як участь в олімпіадах та в МАН, Юрій Михайлович відповів наступне: «У нас в школі є можливість для учнів отримати додаткові знання: працює 5 секцій Малої академії наук, кожен клас ліцею має по три години факультативів. А от як заохочувати дітей до нових горизонтів, однозначної відповіді тут немає. Але, на мою думку, як вчителя з багаторічним стажем, по-перше, потрібно безмежно любити свій предмет, по-третє, любити дітей і прагнути передати їм свої знання, а форми навчання можна знайти будь-які.»

Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges