Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Події

БЕРЕЖІТЬ СВІЙ ЗІР ЗМОЛОДУ

Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один - невиліковна сліпота.

Шостого березня у всьому світі відзначали Всесвітній день боротьби з глаукомою, а з  12 по 18 березня  у Знам’янці розпочинається Тиждень боротьби з глаукомою.

Нашим журналістам випала нагода поспілкуватися з лікарем-окулістом Знам’янської ЦРЛ,  Аллою Стриженко, яка детально розповіла нашим читачам про таку хворобу очей:

 • Розкажіть про цю хворобу і про заплановані заходи.
 • Тиждень боротьби з глаукомою традиційно проводять з 12 по 18 березня вже років з десять поспіль. Глаукома - захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає безсимптомно. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору - людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню. Тож, ми проводимо цей тиждень, щоб познайомити людей з цією хворобою та щоб вони могли вчасно попередити її. Дуже багато глауком  (з 15 обстежених осіб  – 5 мають такий діагноз) виявляються під час профоглядів людей. Люди дуже часто навіть не знають для  чого вони підлягають огляду очей.
 • У чому проявляється глаукома?
 • Глаукома займає третє місце з  очних хвороб за поширенням серед людей.  Протікає вона дуже повільно  і майже безсимптомно. Але,  у деяких випадках люди помічають «туман», райдужні кола перед очима та пониження  бокового зору.  Іноді є почервоніння очей.
 • Що спричиняє цю хворобу очей?
 • Є дуже велика кількість чинників.  Основні з них це: спадковість, цукровий діабет, міопія (близорукість)  високого ступеню, прийом гормональних препаратів, поганий кругообіг крові до очей. Таких пацієнтів ми просимо слідкувати за собою та виміряти очний тиск вже з 35-ти років.
 • Як уберегтися від глаукоми?
 • Найперше, і найосновніше це регулярно контролювати очний тиск, перевіряючи його раз у рік.  Треба робити зарядку для очей.  Вживати у їжу шпинат, петрушку, горіхи, чорницю.
 • Які наслідки цієї хвороби?
 • Якщо людина захворіла на глаукому, то раз у три місяці вона приходить на обстеження. Пацієнти проходять особливе лікування у стаціонарі раз у півроку, бо хвороба – хронічна.  Перший етап лікування – постійне капання очей краплями, які знижують внутрішньоочний тиск.  Крім того, такі хворі приймають постійно препарати, які підтримують сітківку та зоровий нерв.  Якщо не лікувати хворобу, то її результат – сліпота. Але перед цим хворий може направлятися ще на операційне та лазерне лікування.  Якщо не лікувати глаукому, то може бути її гострий приступ, тоді є вірогідність втратити око або зір назавжди.

За 2016 рік на обліку   Знам’янської  ЦРЛ перебувало  160 хворих на глаукому з числа мешканців міста та району.  Починаючи з січня 2017 року, ми вже маємо невтішну цифру –  виявлено 15 хворих  осіб, і  це лише за три місяці.

Ольга Полякова

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges