Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Події

Абонплата за газ скасована: НКРЕКП відмінила попереднє рішення

13.04.2017

Абонентська плата за розподіл та транспортування природнього газу, яка покладалася на споживачів з 1 квітня 2017 року, скасована. Відповідне рішення прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг 10 квітня. 

Повідомляється, що процедура буде доопрацьована таким чином, щоб споживачі природнього газу не потерпіли додаткового фінансового навантаження.

 Нагадаємо, після того, як запровадження регулятором додаткової абонплати викликала резонанс серед населення, а підрахунки показали, що фінансове навантаження на деякі категорії споживачів зросте до 3 разів, у ситуацію втрутився Уряд та Президент, які закликали НКРЕКП переглянути рішення. Таким чином, вже 4 квітня було заявлено про призупинку рішення Регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу. 10 квітня під час чергового засідання НКРЕКП його відмінили.

Абонплата за транспортування та розподіл газу передбачала відокремлення оплати цієї послуги від тарифу на газ як товар. Але нововведена абонплата запланувалася як фіксована, яка не залежить від обсягів споживання. Вона розраховувалася в залежності від приєднаних потужностей (за типорозміром лічильника) або за нормами. Такий принцип розрахунків призвів до того, що деякі споживачі були зобов'язані сплачувати додаткові 100-200 гривень. При цьому субсидія на цей платіж не розповсюджувалася.

Які можуть бути альтернативи?

Абонплату треба рахувати з кількості приладів

Валентин Землянський, експерт з питань енергетики

— Коефіцієнти для розрахунку абонплати потрібно робити з урахуванням рівня споживання кожного приладу, що використовує газ. Якщо власник квартири має тільки газову плиту, повинен бути один розрахунок. А якщо має вже газову плиту та котел, то інший. А третій розрахунок для тих людей, що опалюють житло газом. Абонплату можна рахувати і за потужністю лічильників, як це було в рішенні від 1 квітня. Вона й надалі має бути фіксованою, щомісячною. Проте ця плата не повинна бути втричі-вчотири рази більшою, ніж вартість газу як товару. Основне завдання, що стоїть перед регулятором — споживач через абонплату не повинен платити більше. Існуюча система абонплати призвела б тільки до зростання неплатежів.  

http://www.uarp.org

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges