Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Війна

ВІЙСЬКОВІ КЕЙСИ. ВІДНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ПІСЛЯ СЛУЖБИ

05.09.2017

Наше видання, разом з юристом «Юридичної сотні Кіровоградщини»  Антоном Красовим розпочинає нову рубрику «Військові кейси». У цій рубриці ми будемо знайомити учасників АТО та їх родини із законодавчими базами, які допомагатимуть їм відстоювати свої права після служби.

Сьогодні говоримо про відновлення на роботі після закінчення контракту в армії.  Говорить  Антон Красов:


«Сьогодні поновлювали на роботі військовослужбовця, якого було звільнено з державної установи, де він працював до вступу на контракт. Керівники установи в Кіровоградській області зрозуміли, що вчинили неправильно і шукали, як можна виправити цю ситуацію. Як же не допомогти людям, які добровільно хочуть виправити свою помилку! У зв'язку з тим, що подібних незаконних звільнень є чимало, а за незаконне звільнення та невиплату заробітної плати передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, наполегливо раджу роботодавцям виправити свою помилку, поки не пізно. Пропоную  нижче  конкретний алгоритм дій для роботодавців, що варто робити в такому разі.»


 Тож, щоб уникнути помилок, юрист створив для  наших читачів покрокову інструкцію.  Для поновлення працівника на роботі потрібно виконати ряд дій: 1) видати наказ про поновлення працівника на попередній посаді; 2) внести відповідний запис до трудової книги працівника; 3) видати наказ про увільнення працівника від виконуваної роботи на час проходження військової служби зі збереженням за ним посади і середнього заробітку; 4) видати наказ про перерахування та виплату невиплаченого середнього заробітку працівнику за відповідні місяці. Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю: " За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову". Це означає, що на даний час середній заробіток і місце роботи зберігається за всіма військовослужбовцями НЕЗАЛЕЖНО ВІД ВИДУ КОНТРАКТУ НА ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

Ольга Полякова

Антон Красов

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges