Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Війна

ВІЙСЬКОВІ КЕЙСИ. СТРАХУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ ДЛЯ УБД

15.01.2017

Наше видання продовжує серію матеріалів із рубрики «Військові кейси» . У статтях  наш постійний консультант Антон Красов на конкретних прикладах пояснює ситуації, які трапляються з нашими воїнами АТО та їх родинами з юридичної точки зору.

На адресу ГО «Юридична сотня» звернулася пані Світлана:


«Доброго дня! За документами я, дружина учасника бойових дій, є власником легкового автомобіля, але фактично ним користується і керує мій чоловік. Питання: яким чином оформити автомобіль на чоловіка, щоб він міг користуватися пільгою і не купувати обов'язкову страховку на транспортний засіб для пересування по Україні?".»


 Ситуацію коментує юрист ГО «Юридична сотня» Антон Красов: 


«Відповідаю мовою офіційних юридичних документів. 1) У даній ситуації Ваш чоловік, який є учасником бойових дій, звільняється від обов'язкового страхування, коли він керує транспортним засобом. Підстава: стаття 13-1 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ": Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ" 2) Як розуміти формулювання "НАЛЕЖНИМИ ЇМ ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ"? На це питання є офіційне роз'яснення Конституційного Суду України, яке обов'язковим. Рішення КСУ від 24 грудня 2015 року № 7-рп/2014 : "В аспекті конституційного звернення положення пункту 13.1 статті 13 Закону України „Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів“ від 1 липня 2004 року № 1961-IV зі змінами необхідно розуміти так, що транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, інвалідам війни та інвалідам I групи, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють як на праві власності, так І НА БУДЬ-ЯКІЙ ІНШІЙ ПРАВОВІЙ ПІДСТАВІ". 3) ЯКІ ЦЕ ПІДСТАВИ? Однією з таких правових підстав є передача власником автомобіля Вами (дружиною) у користування своєму чоловікові-УБД шляхом передачі йому реєстраційного документа на цей транспортний засіб. Підстава: абз. 2.2 Правил дорожнього руху, які затверджені постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 : "Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб." Як бачимо, якщо чоловік, який є учасником бойових дій, буде за кермом автомобіля, який належить його дружині, він не підлягає обов'язковому страхуванню. Для законного користування автомобільним транспортом він повинен мати при собі права, техпаспорт, посвідчення УБД. У разі якщо чоловік - УБД є власником автомобіля, і передає його у користування (керування) своїй дружині або іншій особі, в такому разі ця особа підлягає обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності.»


Антон Красов

Ольга Полякова

 

 

ВІЙСЬКОВІ КЕЙСИ. СТРАХУВАННЯ АВТОМОБІЛІВ ДЛЯ УБД

Наше видання продовжує серію матеріалів із рубрики «Військові кейси» . У статтях  наш постійний консультант Антон Красов на конкретних прикладах пояснює ситуації, які трапляються з нашими воїнами АТО та їх родинами з юридичної точки зору.

На адресу ГО «Юридична сотня» звернулася пані Світлана: «Доброго дня! За документами я, дружина учасника бойових дій, є власником легкового автомобіля, але фактично ним користується і керує мій чоловік. Питання: яким чином оформити автомобіль на чоловіка, щоб він міг користуватися пільгою і не купувати обов'язкову страховку на транспортний засіб для пересування по Україні?".»

 Ситуацію коментує юрист ГО «Юридична сотня» Антон Красов:  «Відповідаю мовою офіційних юридичних документів. 1) У даній ситуації Ваш чоловік, який є учасником бойових дій, звільняється від обов'язкового страхування, коли він керує транспортним засобом. Підстава: стаття 13-1 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ": Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ" 2) Як розуміти формулювання "НАЛЕЖНИМИ ЇМ ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ"? На це питання є офіційне роз'яснення Конституційного Суду України, яке обов'язковим. Рішення КСУ від 24 грудня 2015 року № 7-рп/2014 : "В аспекті конституційного звернення положення пункту 13.1 статті 13 Закону України „Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів“ від 1 липня 2004 року № 1961-IV зі змінами необхідно розуміти так, що транспортними засобами, які належать учасникам бойових дій, інвалідам війни та інвалідам I групи, є такі наземні транспортні засоби, якими зазначені особи володіють як на праві власності, так І НА БУДЬ-ЯКІЙ ІНШІЙ ПРАВОВІЙ ПІДСТАВІ". 3) ЯКІ ЦЕ ПІДСТАВИ? Однією з таких правових підстав є передача власником автомобіля Вами (дружиною) у користування своєму чоловікові-УБД шляхом передачі йому реєстраційного документа на цей транспортний засіб. Підстава: абз. 2.2 Правил дорожнього руху, які затверджені постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306 : "Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб." Як бачимо, якщо чоловік, який є учасником бойових дій, буде за кермом автомобіля, який належить його дружині, він не підлягає обов'язковому страхуванню. Для законного користування автомобільним транспортом він повинен мати при собі права, техпаспорт, посвідчення УБД. У разі якщо чоловік - УБД є власником автомобіля, і передає його у користування (керування) своїй дружині або іншій особі, в такому разі ця особа підлягає обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності.»

Антон Красов

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges