Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Події

 Цікаві факти Другої світової  - на виставці у краєзнавчому музеї

30.03.2017

Вчора, у міському краєзнавчому музеї, відбулася зустріч  учнів п'ятого класу ЗШ№4 з ветеранами, учасниками Другої світової . Діти мали унікальну нагоду не тільки почути від очевидців спогади про пережиті ними фронтові роки, а й долучитись до перегляду виставки Українського інституту національної пам'яті. 

Говорити про роль України і українців у Другій світовій війні будуть ще багато поколінь і з різних джерел. Однак, наші сучасники-науковці допомагають нам розуміння тих історичних подій зробити більш прозорим, створюючи цікаві тематичні стенди, грунтовно аналізуючи різні наукові роботи та документальні архіви. Саме до такого надбання Українського інституту національної пам'яті сьогодні є можливість долучитись кожному знам'янчанину, відвідавши міський краєзнавчий музей. Ви побачите 24 стенди, розподілені за розділами від початку революції до закінчення Другої світової війни, унікальність їх ще й у тому, що вони містять документи, які раніше не публікувались. Як прокоментувала нам в.о. директора  міського краєзнавчого музею Наталія Рвачова: "Виставка у Знам'янці буде тільки до 8  квітня 2017 року, тому запрошуємо всіх зацікавлених знати про унікальні історичні події про Другу світову війну,  до наших зал музею."

Дуже уважно вслухаючись у звернення ветеранів до школярів, які теж прийшли розширити своє пізнання про Другу світову   на території  нашого міста Знам'янка, ми почули такі слова виступаючого Павла Арсентійовича Ніколаєва:" Ми корінні знам'янчани, не забувайте про це! Коли у наше місто ввійшли німці, мені було 10 років, але як зараз пригадую, як зупинялись ешелони, де сьогодні вулиця Дмитрівська межує із залізницею. Так туди вибігали чимало знам'янчан, щоб дізнатись звістку про сина чи брата. Я пригадую, як там плакали жінки і приносили з собою їжу. А ще у моїх очах картина, як цих жінок? так звані "поліцаі", били прикладами  і відганяли від вагонів."

А ще сивочолий ветеран пригадував як 5 серпня 1941 року у наше місто зайшли німецькі війська, а 6 - 7 серпня вже їздили по будинках і забирали комуністів, комсомольців, євреїв, жінок, у кого чоловік пішов до лав армії. Важко про це говорити знову, але Павло Арсентійович розповів не для дітей, а для журналістів KOMORA.INFO ще декілька фактів, зокрема  і про  шибеницю у Знам'янці(відомий  район "п'ятачка"), де вішали і наших (у 1941 році), і німців(після 1943 року). Зазвичай це робили з табличкою на грудях "бандит".

Микола Павлович Смирнов та Михайло Григорович Сидельник (ветерани) теж ділились своїми спогадами про пережиті лихоліття, наголошували, що їх враження про війну не можливо передати за хвилини спілкування, і дякували за те, що не забувають їх запрошувати на такі зустрічі.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Українцям почнуть виплачувати соцдопомогу замість пенсії, що потрібно знати?

15.07.2018

«Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до страхового стажу, необхідного для того, аби оформити пенсії. Тож з нового року доволі багато українців позбавлені можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо вони досягли пенсійного віку. Але вони за рішенням уряду можуть отримувати тимчасову допомогу (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року), а тоді при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію», – каже Василь Гельбич. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges