Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новини країни

ДЕВ’ЯТЕ КВІТНЯ – ВЕРБНА НЕДІЛЯ

09.04.2017

За сім днів до настання Великодня православні віруючі відзначають світле свято – Вербна неділя. У 2017 році свято Вербної неділі відзначатиметься 9 квітня.

Символом  цього дня з давніх-давен є верба. Верба має бути молодий і міцною. Особливо ретельно стежили, щоб на дереві не було проявів хвороби або сухих гілок. Вночі прийнято відвідувати службу в храмах, щоб освятити гілочки верби.

Вербні звичаї

Вранці, повернувшись зі служби, дорослі легенько били молодших домочадців вербою, щоб очистити, відвести хвороби і віднадити недобрих духів. 
В цілях залучення здоров'я потрібно було з'їсти пару бруньок освяченої верби. 
При плануванні важливої справи, наприклад, будівництва будинку, купівлі корови чи іншого починання, доброю прикметою вважалося з'їсти три бруньки з гілочки. 
Слов'яни здавна вважали, що верба є найсильнішим оберегом, тому гілки з букетика ставили у голови тих, хто захворів. Цілителі та знахарі в цей день заготовляли вербний порошок, щоб потім давати стражденним. 
Вербу, освячену в храмі, прийнято зберігати протягом цілого року, поставивши її біля ікон. З настанням днів, коли худобу відправляли пастися на луках, саме такою гілочкою легенько били кіз і корів, щоб уберегти від хвороб. 
З початком сезону польових робіт та сівби на краю поля встромляли освячену вербу, залучаючи добрі сили і багатий урожай. 
З нетерпінням чекали Вербної неділі молоді дівчата. Вважалося, що якщо весь день думати про коханого, то незабаром він неодмінно запросить на побачення. 
Жінки боролися в цей день з мігренню. Вважалося, якщо розчесати в цей день волосся, примовляючи, щоб вода пішла в землю, прихопивши з собою біль, то можна позбавитися від нападів головного болю. 

Люди, що бажали підвищити свій рівень добробуту, в цей день садили кімнатні рослини. Доглядали за цими насадженнями з особливою ретельністю – здорова квітка забезпечувала приплив грошей, а ось слабка рослина обіцяла збиток. 

За матеріалами сайту  - http://2017pik.pp.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Електронне пенсійне посвідчення: доступно, зручно, оперативно  

 

19.09.208

Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення  електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам. Наразі ними користується майже 400 тисяч пенсіонерів і з числа внутрішньо переміщених осіб. Саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів (Постанова КМУ від 5 листопада 2014 р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам») першими їх почали отримувати. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges