Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новини країни

ЧИСТИЙ ТИЖДЕНЬ.  ВЕЛИКОДНЯ П’ЯТНИЦЯ

14.04.2017

Наше видання продовжує знайомити  читачів з особливими українськими традиціями від бабусі Олі.

Велика п’ятниця усім відома, як день коли випікають паски та додержуються суворого посту. У різних регіонах України ми маємо різні традиції. Подекуди у цей день заборонено випікати паски (роблять це у суботу або четвер).  

Наша консультантка поділилася ще однією цікавинкою цього дня:


«Окрім того, що жінки у моїй родині в цей день пекли паски, ми ще й мали свої власні традиції. Наприклад, роздавали випечені маленькі пасочки бідним для того, щоб у домі був добробут. Крім того, моя  бабуся в цей день робила особливу страву – «бабку» до Великоднього столу. Вона робиться з великої кількості яєць (зазвичай їх було чомусь – 12), сиру та борошна. Коли робили цю страву, то у хаті всім слід було мовчати, щоб «бабка» вдалася.   Коли я ще була малою, то мені завжди була цікава така традиція, та особливість мовчання під час неї.  Вже згодом, у своїй родині, для онуків я також випікаю  «бабку» у повній тиші. Мати мені розповіла, що яйця символізують добробут кожного місяця року, а сама страва -  здоров’я духу та силу до життя. Усім, хто часто хворіє, рекомендую долучитися до такого ритуалу.»


Слід зазначити, що паски, які випікають у четвер  - для Великодня, а ті, які роблять у п'ятницю несуть на гробки, суботні ж  їдять на третій день свята. 

Ольга Полякова

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Електронне пенсійне посвідчення: доступно, зручно, оперативно  

 

19.09.208

Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення  електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам. Наразі ними користується майже 400 тисяч пенсіонерів і з числа внутрішньо переміщених осіб. Саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів (Постанова КМУ від 5 листопада 2014 р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам») першими їх почали отримувати. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges