Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Люди

Руйнуємо 5 міфів про децентралізацію (Міф №3)

20.04.2017

Вже третій день поспіль ми разом з Вами руйнуємо головні міфи про децентралізацію: 1- село помре, 2 – треба далеко їздити за довідками, 3 – будуть закриватися школи, 4 – діти будуть довго їхати до школи, 5 – скоротиться кількість вчителів. У сьогоднішньому, третьому матеріалі, будемо говорити про  ймовірність закриття освітніх закладів. Отже, день третій  - Міф №3 «Будуть закриватися школи». А як насправді? Розбираємося на прикладі Новоукраїнської міської ОТГ, яка створилась 20 жовтня 2015 року.

Міф №3 БУДУТЬ ЗАКРИВАТИСЯ ШКОЛИ

Дуже часто фігурує така фраза: «Не буде школи – не буде села». Але голова Новоукраїнської ОТГ Олександр Корінний іншої думки. Він говорить: «Села не буде тоді, коли в ньому не буде робочих місць».

Коли розмова заходить про децентралізацію, торкнувшись теми шкіл, деякі батьки наголошують на необхідності розташування школи на невеликій відстані, тобто фігурально це виглядає так: взяв дитину за руку, перевів її через дорогу, а там і школа. Але в цьому випадку, чомусь питання якості надання освітніх послуг постає рідко. У той час як інших батьків турбує необхідність їх дітей скласти успішно ЗНО. Тому саме в другому випадку, постає питання - в якій школі навчатися: де вчитель викладає одночасно декілька предметів не за своїм фахом чи там, де вчителі проходять відбір?

Після створення Новоукраїнської міської ОТГ, запровадили таку практику, як возити вчителів з міста до сільських населених пунктів. Тим паче в місті вчителів багато, в той час як в селі існує їх брак. Влада витрачає кошти, щоб у селах викладали спеціалісти. Хоча існує ймовірність незадоволення, тому що у міських вчителів і вимоги вищі.

Як ніхто інший громада, отримавши ресурс, знає краще на що саме його витратити, на які нагальні потреби.

Завтра разом будемо руйнувати Міф №4 – «Діти будуть довго їхати до школи».

Матеріал створений в рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію» .

Наталка Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges