Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Люди

Руйнуємо 5 міфів про децентралізацію (Міф №5)

22.04.2017

Ось і настав день останнього міфу про децентралізацію: міф №5 - скоротиться кількість вчителів. Чи насправді це так, розглянемо на прикладі Новоукраїнської ОТГ, яка створилась 20 жовтня 2015 року.  Отже, день п’ятий – п’ятий міф!

Міф №1 СКОРОТИТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ВЧИТЕЛІВ

Існує такий парадокс і полягає він у наступному: вчитель сільської школи, в класі якого до 10 учнів, отримає однакову заробітну плату з вчителем міської школи, де в класах зазвичай до 30 учнів і більше. А ще це означає, що кожен учень отримає різний час уваги вчителя, тобто чим більше клас за кількістю, тим менше часу припадає на кожного учня. Але тут існує ще інший момент, як показує практика, чим більше укомплектованість  класу, тим краще рівень навчання учнів, тому що там присутня конкуренція.

Як був змінений склад відділу освіти після створення Новоукраїнської ОТГ? На чому зекономили?

У відділі освіти відсутній методичний кабінет у традиційній формі. Тобто, до складу методкабінету входять 3 особи, які займаються виключно документацією, решта  – це практикуючі вчителі, які обираються на методичному об’єднанні, тобто методист з географії, обирається саме вчителями з цього предмету і т.д., вони працюють за своїм погодженням і отримають за це 20% надбавки до заробітної плати. Отже, були зекономлені кошти на працівниках методичного кабінету. В результаті таких змін, у Новоукраїнської ОТГ нараховується 2 000 учнів, яких обслуговують три методисти, а в Новоукраїнському районі таку ж саму кількість учнів обслуговує 16 методистів.

Крім цього нововведення, ввели ще одне – вибори директора школи громадою. Як це відбувається?

Комісія, яка обирає директора, складається з 8 чоловік.  До її складу не мають право входити  голова ОТГ, його замісник та начальник відділу освіти. Двох членів комісії таємним голосуванням обирають батьки. Таким же чином двох обирають на педагогічній раді, двох представників громадськості вибирають депутати ради і двох з освіти, обов’язковою умовою для останніх – один з них має бути головою або заступником профспілки. Чому саме так? Тому що учасниками освітнього процесу є батьки, вчителі, громадськість і ті, хто фінансує. Директором обирається лише та особа, яка набере принаймні 5 голосів.  Кандидати на посаду готують дві презентації: короткостроковий план розвитку закладу, на рік, і довгостроковий – на 5 років, саме на такий період обирається директор.

У результаті цих виборів, під керівництвом нового директора, школа почала відроджуватися: 22 батьків написали заяви на повернення їх дітей до закладу, також школа готова створювати опорну школу, хоча її раніше збирались приєднувати до іншої.

У цих виборах є цікавий момент, а саме відповідальність, яку поклали самі ж на себе, обравши кандидатуру. Тобто, школу очолює та людина, яку обрали саме люди!

І на останок…

П’ятиденну рубрику «Руйнуємо 5 міфів про децентралізацію» закінчую висловом голови Новоукраїнської ОТГ Олександра Корінного: «Демократія – це влада більшості!» Можливо, Ви запитаєте про що це я, а про те, що саме більшість «строїть погоду» в громаді, а не одна особа в кріслі!

Матеріал створений в рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію» .

Наталка Хандусенко

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges