Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Новина дня

Згадайте про померлих 3 травня

3.05.2017

Третього травня, за народними традиціями відзначають день Федора. Детальніше про це розповідає наша постійна консультантка бабуся Оля:


«У цей день у нашому селі поминали померлих. Чому? Як казала моя бабуся: «На Федора померлі плачуть за землею». Тож, якщо вам не випала нагода відвідати родичів, яких вже не має у вашому житті у поминальну неділю -  зробіть це сьогодні. Відкладіть усі справи та завітайте на цвинтар і тихо помоліться за упокій. Крім того, у цей день моя мати завжди накривала «багатий» стіл та кликала усіх знайомих. Це робилося для того, щоб померлі бачили, що у будинку усі у добробуті.»


Традиції цього дня:

  • Селяни вважали, що в цей день земля розкривається, і вилітають душі покійних. Тому стіл для вечері накривався ситним, щоб покійні батьки бачили, що їхні діти щасливі, і ні в чому не потребують.
  • Також, перед тим, як почати якусь справу, молилися всій родині. Про працю складено чимало прислів'їв: «Ледар на ріллі — що трутень у вулику»; «Хочеш хліба з медом — берися за лопату»; «На помостах лежати — хліба не їдати» .
  • Риболовля була під забороною. Ні в якому разі не можна ловити рибу, через те, що у неї починається нерест. А по риб'ячому молодняку судили: «якщо мальки розійдуться швидко, то можна сіяти раніше, а якщо довго будуть залишатися разом — то варто почекати» .

Ольга Полякова, https://ukr.media

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Українцям почнуть виплачувати соцдопомогу замість пенсії, що потрібно знати?

15.07.2018

«Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до страхового стажу, необхідного для того, аби оформити пенсії. Тож з нового року доволі багато українців позбавлені можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо вони досягли пенсійного віку. Але вони за рішенням уряду можуть отримувати тимчасову допомогу (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року), а тоді при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію», – каже Василь Гельбич. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges