Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ЗАПОВІСТИ СВОЇ ОРГАНИ ПІСЛЯ СМЕРТІ, ЧИ ЦЕ МОЖЛИВО В ЗНАМ’ЯНЦІ?

Наше суспільство рухається впевненими кроками до європейських стандартів. Тема заповіту органів людини після смерті – є невід’ємною часткою благодійного внеску кожної людини заради життя інших. Який стан справ з цим питанням у нашому місті і чи це взагалі можливо?

За детальною інформацією звертаємося до головного лікаря КЗ «Знам’янська районна лікарня» Ігоря Муравського: «Такої системи у Знам’янці не існує. Чому? Бо процес вилучення органів людини після смерті для донорства вимагає відповідних процесів. Перше-це транспортування та наявність відповідних спеціалістів. Друге, це утилізація рештків від тіла людини, яка проводиться лише відповідними організаціями.  Третє -  законодавча база в цілому у державі, яка зараз не має регламентованих правил цього процесу.»

Сьогодні в Україні діє Закон України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», що був прийнятий ще у 1999 р. З часу його прийняття відбулися організаційні зміни в системі охорони здоров’я, було виявлено його прогалини та недоліки. Разом з тим у світі такий напрямок, як трансплантологія, розвивається досить стрімко. Саме тому в останні роки гостро постало питання необхідності вдосконалення правової бази у сфері трансплантології в нашій країні.

Нагадаємо, що 21 квітня 2016 р. Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині № 2386а-1, що дозволяє трансплантацію органів від померлих громадян України, базуючись на презумпції незгоди. Натомість МОЗ України брало участь у розробці законопроекту № 2386а, яким було передбачено презумпцію згоди. Що таке поняття «презумція згоди» та «презумція незгоди»?  Презумція згоди – це коли людина може розпорядитися своїми органами за життя. Презумція незгоди – це коли тілом людини після смерті можуть розпоряджатися її родичі. На сьогодні в Україні діє тільки перше поняття. Саме тому багато тих, хто потребує нагального донорства помирають, так і не дочекавшись органу для трансплантації. Натомість у чергу для отримання нирки чи серця прибувають інші, яким конче треба допомога.

Наше видання вивчило досвід інших країн, зокрема США. Розповідає мешканка штату Вірджінія  Джені Тьорнер: «Ми маємо загальну державну програму донації (пожертви) органів після смерті. Кожен може вирішити це питання двома шляхами.  Перший  -  це коли ти складаєш відповідний заповіт, що за своєю волею хочеш стати  донором органів після смерті.  Цей процес відбувається під час оформлення договору на  медичне страхування, коли ти  набуваєш повнолітнього віку. Інший шлях донації відбувається при отриманні водійського посвідчення.  Коли людина проходить медичну комісію і дізнається про те, що, наприклад, вона має здорове серце, яке може стати у нагоді іншій людині після смерті, то її запитують про те, чи хоче вона стати донором? Потім (за згоди) підписується угода про те, що ти можеш бути потенційним донором і це  зазначається у твоєму водійському посвідченні. Таким чином за умови аварії, яка є несумісною з життям, у лікарні вже знають, що робити далі. Вилученням та трансплантацією органів у нашій державі займаються декілька  приватних організацій, з якими лікарня, у якій ти обслуговуєшся має договір.»

 

Сподіваємося, що скоро і в нашій державі ми налаштуємо процес  допомоги тим, хто її потребує.  За статистикою в Україні кожного дня помирають 9 людей, які так і не дочекались донорського органу.

Ольга Полякова

http://www.apteka.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Гість - Mirsad

  Abp. Vigano would have to be a mad man to make all http://www.talkaboutfailures.com/profile/kuvolgia/ of the — maybe he's. But he could be either crazy or telling the truth.

 • Гість - Dr. Adity Apradhan

  ДОБРИЙ ДЕНЬ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ,
  Ви хочете продати нирки, чоловіки і жінки? Ви не знаєте, що робити з можливістю продавати нирки, щоб заробити гроші через фінансову кризу. Потім Вентата відправиться в клініку спеціаліста, і ми запропонуємо $ 1,000,000 ниркам. Мене звати Доктор Адідхан, я нефролог в лікарні індійської хірургії. Наша клініка бере участь у лікуванні хірургії / трансплантації нирок та інших органів, і ми працюємо з покупцями, трансплантантами, здоровими і донорами.
  Ми знаходимося на 018C Alur Road, перший поверх Карнатака - Індія, Великобританія та інші країни. Якщо ви зацікавлені в продажу вашої дитини, будь ласка, зв'яжіться з нами Email:
  Dr.Adityapradhanmedical@gmail.com Бездротовий номер:
    або whatsapp +12675278876 якщо ви не знаєте що
  щоб зв'язатися з нами зараз
  З повагою: д-р Аттіапрадхан

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges