komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новина дня

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про управління відходами

10.07.2019

Кабінет міністрів продовжує реформування сфери управління відходами. На це спрямований проект закону No10411 "Про управління відходами", підготовленому Міністерством екології та природних ресурсів  та зареєстрований у парламенті 2 липня. 

У рамках розпочатої реформи у сфері відходів, зокрема, передбачено утворення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами. Нова установа буде організовувати систему управління відходами та забезпечуватиме  її функціонування.

Також законопроектом запропоновано суттєве підвищення розмірів штрафів за правопорушення у сфері управління відходами майже у 10 разів.

Даний законопроект є рамковим. Тож передбачається ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота в Мінекології. До прикладу, вони стосуються відходів упаковки, батарейок, небезпечних відходів тощо.

Нагадаємо, за різними оцінками щорічні обсяги утворення відходів в Україні становлять 500 млн. тон (без урахування тимчасово окупованих територій, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя), а обсяги накопичення відходів  сягають 25000 тонн на квадратний кілометр.

Для вирішення цієї проблеми у 2016 році Уряд розпочав реформування сфери управління відходів.  За участі міжнародних експертів з країн ЄС наприкінці 2017 року було розроблено і схвалено Національну стратегію управління відходами. На початку 2019 року  Уряд схвалив Національний план управління відходами і паралельно разом з обласними державними адміністраціями було розпочато підготовку регіональних планів управління відходами – інвестиційних планів для кожної окремої області. Одночасно тривала робота над рамковим законопроектом «Про управління відходами». Текст цього законопроекту Уряд підтримав у травні нинішнього року.

https://menr.gov.ua

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges