Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

ЗНАМ’ЯНСЬКІ БІБЛІОТЕКАРІ СТАЛИ УКЛАДАЧАМИ ВІДОМОЇ  ЕЛЕКТРОННОЇ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ

06.07.2018

Нещодавно знам’янську Центральну бібліотечну систему нагороджено подяками  від голови правління ГО «Вікіпедія Україна» Іллі Корнійка, за участь у конкурсі статей до української Вікіпедії «Культурна спадщина та видатні постаті краю». Яку роботу провели бібліотекарі міста?

Розповідає  директорка Центральної бібліотечної системи  Марина Колісніченко:

  • Як виникла ідея долучитися до такої ініціативи?
  • Це вже не перший наш такий досвід: ми брали участі у створенні статей для Вікіпедії і раніше, але тоді не отримали ніяких подяк. Завдяки співпраці з Українською бібліотечною  асоціацією наша бібліотечна система дізналася про можливість участі у  конкурсі «Культурна спадщина та видатні постаті краю», який був оголошений громадською організацією «Вікіпедія Україна».
  • Як обиралися теми? Над чим працювали бібліотекарі?
  • Працювали над вікістаттею про В’ячеслава Євгеновича Шкоду, яка була створена в рамках «Тижня Кіровоградщини». Бібліотекарі юнацької бібліотеки долучилися до конкурсу зі статтею - «Козак Харківського полку сільця Припутні». Про козака, філософа і поета Семена Климовського, який жив і творив у нашому краї. Такої статті в Вікіпедії не було. Над статтею Церква святого Олександра Невського (Юхимово, Знам'янського району) працювали бібліотекарі філії №1. «Будівля Центру дитячої та юнацької творчості» -  така тема статті над якою працювали бібліотекарі філії №2. 
    Бібліотекарі філії №3 створили публікацію  про Почесного громадянина  м. Знам’янки Горбунова Федора Івановича, так як цієї інформації  не було у Вікіпедії. Саме ці теми обрали, бо хотілося познайомити Україною з нашою культурною спадщиною та віддати шану почесним громадянам нашого міста, які  тісно співпрацювали  з бібліотеками. Знайти та підібрати матеріал було нескладно. Складніше було технічно втілити результати (завантажити на сайти, зробити відповідні посилання).
  • Чи є плани брати участь у наступних конкурсах?
  • Так. Ми зараз співпрацюємо з координатором проекту у Кіровоградській області і надалі плануємо долучатися до ініціатив всеукраїнського рівня. Тому що результати такої роботи – можливість ознайомити  українців з культурними та історичними надбаннями нашого міста, популяризувати мешканців.

Зараз результати роботи п’яти бібліотек нашого міста можна побачити у Вікіпедії і кожен, хто скористається пошуковими системами, матиме відповідне посилання на них  у електронній енциклопедії.

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges