Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Кіровоградщина: як активізувалися потенційні та зареєстровані кандидати у нардепи у червні

25.06.2019

На Кіровоградщині протягом червня потенційні кандидати у народні депутати організовували безкоштовні медогляди для населення, дарували окуляри, книги у районні бібліотеки, передавали візки для людей з інвалідністю, організовували свята. Ці факти свідчать про дочасну агітацію та ймовірний підкуп виборців. Про це зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь під час пресконференції у Кропивницькому. 

Основними проявами активності потенційних кандидатів та кандидатів у народні депутати була зовнішня агітація, пряма робота з виборцями, медійна активність, поширення друкованих матеріалів. Серед кандидатів найактивнішими в дочасній агітації були чинні народні депутати Олександр Горбунов (ТВО №99), Станіслав Березкін (ТВО №100), Максим Поляков (ТВО №101), Олесь Довгий (ТВО №102). Вказані кандидати (окрім Станіслава Березкіна) використовували в в дочасній агітації субвенції з державного бюджету, масові заходи (концерти, свята, день села тощо) та поширення безкоштовних газет, брошур тощо.

«Найпоширенішим порушенням виборчих стандартів у червні була дочасна агітація з елементами можливого непрямого підкупу виборців товарами та послугами. До таких дій вдавалися чинні народні депутати Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, Максим Поляков, Олесь Довгий. Вказані депутати  проводили свята, концерти та інше з врученням товарів та наданням послуг.  Також спостерігачі ОПОРИ виявили розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних кандидатів у депутати Євгенія Лучкова (ТВО №100) та Олександра Горбунова (ТВО №99), Станіслава Березкіна (ТВО №100), Андрія Білецького (список партії ВО «Свобода»). А також партій: Радикальна партія Олега Ляшка, Українська стратегія Гройсмана, Аграрна партія України, Опозиційна платформа «За життя», ВО «Батьківщина». Написано заяви в поліцію»,  – розповіла Зоя Лебідь.

І додала, що у виборчому окрузі №102 виявлено агітаційні матеріали з ознаками чорного піару проти потенційного кандидата Олеся Довгого, підписані іншим на той час потенційним кандидатом – Вадимом Волкановим. 

На Кіровоградщині усі ОВК розпочали роботу з дотриманням календарного плану та виборчого законодавства. Водночас – за відсутності технічного забезпечення, не завжди дотримувались графіку чергувань та законодавчих норм щодо ведення документації. Так у трьох з п’яти округів не оприлюднили у передбачений законом термін постанови ОВК. В усіх ОВК області з порушено терміни видачі посвідчень офіційним спостерігачам від громадських організацій.

«ОПОРА також фіксує, що посадові особи брали спільну участь у заходах та публічно оцінювали потенційних кандидатів у народні депутати. З моменту їх реєстрації це буде порушенням п.4 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів»», –підкреслила Зоя Лебідь. 

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області

тел.: 0957943072

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Джерело - https://www.oporaua.org

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges