Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Що робити, якщо вашу дитину цькують у школі? Поради юристів

13.01.2020

Якщо ви дізналися, що вашу дитину цькують, або ж помітили певні ознаки того, що вона страждає від булінгу, поговоріть із нею та з’ясуйте у неї щонайбільше фактів та подробиць щодо завданої їй шкоди, радять юристи на сайті освітнього омбудсмена. Але тут важливо відокремити факти від емоцій, відрізнити звичайний конфлікт від систематичного цькування, бо саме це і є булінгом! 

Якщо ви упевнилися, що булінг мав місце, зверніться до адміністрації закладу освіти, прямим обов’язком якої є створення безпечного, вільного від насильства, булінгу та будь-яких форм дискримінації освітнього простору. Ваша заява про булінг має бути оформлена письмово, державною мовою, із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові заявника, адресою проживання, контактним телефоном, інакше звернення визнають анонімним і не розглядатимуть!

У заяві має бути:

– розгорнутий опис фактів булінгу (відокремлюйте їх від емоцій);

– ваш статус: постраждалий, представник постраждалого чи свідок булінгу;

– розгорнутий виклад фактів булінгу;

– тривалість булінгу;

– дата її подання;

– особистий підпис.

Варто написати заяву в двох примірниках (або зробити ксерокопію) і зареєструвати в закладі освіти. На одному примірнику працівник школи має поставити вхідний номер і дату заяви та віддати її вам. Другий примірник залишається в закладі освіти. Так ви будь-коли зможете довести факт звернення до керівника!

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу має бути розміщений на сайті закладу освіти: це вимога ч. 2 ст. 30 Закону України «Про освіту». Якщо такого сайту нема, це можна зробити на інших сайтах. Варто вказати керівництву школи на обов’язковість розміщення такої інформації. Керівник повинен розглянути вашу заяву про випадок булінгу, видати письмовий наказ про проведення розслідування, у якому визначити уповноважених осіб і створити комісію з розгляду випадку булінгу. До складу комісії можуть входити педагогічні працівники, психолог та соціальний працівник, батьки потерпілого і батьки булера, керівник закладу освіти, інші зацікавлені особи.

Створена комісія проводить розслідування, з’ясовує, чи цей інцидент є разовим випадком, чи це дійсно регулярне цькування, тобто булінг. Якщо комісія визнала факт булінгу, керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Якщо ж керівник закладу не повідомить поліції про факт цькування, муситиме заплатити штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це від 850 до 1700 грн) або виправні роботи на термін до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Якщо ви не входите до складу комісії, керівник закладу має письмово повідомити вам про визнання або невизнання комісією факту булінгу.

Рішення комісії оформлюється письмово. Копію цього рішення ви маєте право отримати: для цього треба написати запит на доступ до публічної інформації відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Якщо ж комісія не визнала факт булінгу, а ви із цим не згодні, маєте право звернутися до органів Національної поліції з відповідною заявою. До неї радимо додати копії ваших попередніх заяв та документів.

Якщо керівник закладу освіти відмовляється приймати скаргу про булінг або не здійснює необхідних дій для розслідування, зазначених вище, можете звернутися до місцевого управління освіти.

Якщо з певних причин ви не бажаєте звертатися до керівництва закладу освіти або управління освіти з відповідною заявою про булінг, можете звернутися одразу до Національної поліції України та/або до Служби у справах дітей.

Якщо вважаєте, що дитина зазнала булінгу з боку педагогічного працівника, необхідно подати заяву до місцевого управління освіти та до органів Національної поліції та Служби у справах дітей.

Також варто звернутися до неурядових організацій (громадських організацій, що займаються захистом прав людини, надають юридичну допомогу тощо), які працюють із дітьми, для отримання психологічної та юридичної допомоги. Представники цих організацій можуть увійти до складу комісії з розгляду випадку булінгу.

Усі звернення, які подають, розглядають і вирішують у термін не більш ніж один місяць (30 днів) від дня їхнього надходження. 

Якщо дитина поскаржилася на фізичне насильство, незалежно, чи є це фактом булінгу чи ні, батькам необхідно звернутися до територіальних підрозділів Національної поліції з відповідною заявою для того, щоб остання з’ясувала всі обставини та встановила факти.

 

Куди звертатися по консультацію?

По консультацію можна звернутися в контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції на номер 0 (800) 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо дитині необхідна психологічна допомога – зверніться на Національну дитячу гарячу лінію для дітей та батьків з питань захисту прав дітей (номер 116-111).

Контакти Служби освітнього омбудсмена:

Адреса для електронних звернень: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за посиланням.

Адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку №58, а/с 48. Тел.: (044) 4067234; +380 951438726.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges