Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Невидимий ворог: як у Знам’янському районі борються з поширенням коронавірусної інфекції?

6.07.2020

На сьогодні на території міста Знам’янка та Знам’янського району зареєстровано 11 (6 місто і 5 район) випадків хворих на коронавірус, з них 10 осіб одужало, 1 хвора перебуває на лікуванні в обласній лікарні. КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» з перших днів запровадження карантину взяло на себе важливу функцію з питань діагностування людей експрес-тестами та відбір біологічних матеріалів для ПРЛ тестів у мешканців району. 

 


Довідково. Комунальне некомерційне підприємство «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» має штат з 146 працівників, з яких – 26 лікарів, 76 працівників середнього медперсоналу, 14 – молодшого медперсоналу та інші. Загалом у Знам’янському районі налічується 12 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 16 фельдшерських пунктів.

 38 тисяч 266 жителів уклали декларації з лікарями комунального підприємства, що складає 75% до загальної кількості. Більшість лікарів, незважаючи на навантаження, набрали пацієнтів понад норму обсягу медичної практики, яка складає для лікаря-педіатра 600 декларацій, для сімейного лікаря 1 тисяча 800 декларацій і для терапевта 2 тисячі.

 


У час запровадження карантину від 28 березня у Знам’янському районі у КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» було створено мобільну бригаду зі складу медичної сестри та водія. Для щоденної роботи бригади підприємством затверджено дублерів медичних працівників.

Перші  обстеження на захворюваність на коронавірус почали проводити особам, які прибули з-за кордону, особам, які були в контакті з тими, де підтверджено  випадки коронавірусної інфекції та у пацієнтів хворих на пневмонії з підозрою.

Першочергове тестування відбувалось за допомогою експрес-тестів, у перший місяць тестувань було використано 100 шт., пізніше  від Кіровоградського лабораторного центру  було передано ще 70 експрес-тестів. Всього ( станом на 30 червня) обстежено цим видом діагностування у Знам’янському районі 164 особи. Відбір біоматеріалу для проведення ПРЛ дослідження відбувався вже пізніше, з квітня місяця. Лабораторні дослідження відібраного матеріалу проводились в обласному лабораторному центрі. Всього відібрано біоматеріалів для  ПРЛ дослідження у 421 особи.

 

  • 20 травня 2020-го року наше підприємство підписало угоду з Національною службою здоров’я «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на пакет медичних послуг №29», що дозволило повернення державних коштів за роботу мобільної бригади. За квітень за 39 випадків обстеження підприємство отримало 12 тис. 735 грн. Відповідно, медпрацівникам мобільних бригад була здійснена доплата за роботу за цей же місяць. Протягом травня було обстежено 105 випадків, відповідно НЦЗУ повернуло підприємству 38 тис. 206 грн. – розповів керівник підприємства Руслан Пушкаренко. – На сьогодні ми продовжуємо діяльність у цьому напрямку і відбираємо біоматеріали у осіб з пневмоніями, контактних осіб із підтвердженими випадками, у людей, яким заплановані операції у зв’язку із загрозливим станом для їх здоров’я та призовників та осіб, які йдуть на контрактну службу.

 

За цифрами статистики та сумами першочергова робота людей-медиків. Ще від початку загострення ситуації із захворюваністю на ГРВІ для медпрацівників стало звичним щоранку робити скрінінг температури всього медперсоналу. У звичній роботі теж внесено корективи на період карантину: відмінено всі профогляди, але не відмінена щеплювальна робота. Більш контрольованим став запис он-лайн, тобто медсестри уточнюють у всіх пацієнтів ціль візиту до амбулаторій району.

Протягом вже  півторарічного періоду роботи КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» системно проводиться робота із залучення лікарів для роботи у районі.  Брак кадрів лікарів набув широкого розголосу і навіть через ЗМІ Руслан Пушкаренко закликав медиків приїздити працювати у Знам’янський район.

  • На сьогодні ми навчаємо трьох інтернів, їм виплачується заробітна плата та заключений договір на відпрацювання 6 років, - додає Руслан Пушкаренко. – Спільно з сільськими головами були домовленості про те, що для потенційних кандидатів чи кандидаток на посади лікарів має відбуватись виплата у розмірі 30 тис. грн підйомних, стовідсоткова премія та надання житла. Нам вдалося залучити молодого лікаря у Дмитрівську громаду, це Юлія Ягодинова та Мошоринську сільську раду – Віталія Туравєєва, також за сумісництвом почало працювати у нашій ланці ще 4 лікаря міської лікарні.

У сільських радах, де не вистачає лікарів працюють лікарі-сумісники, зараз це відбувається у амбулаторіях у селищі Знам’янка Друга, с. Диківка, с. Петрове, с. Богданівка.

На сьогодні підтримується широка комунікація з пацієнтами. На сайті підприємства  та на сторінці у мережі фейсбук -  завжди актуальна інформація та можливість зворотнього зв'язку. Руслан Пушкаренко особисто відповідає на повідомлення у месенджер зі сторінки закладу. Також придбали мобільні телефони для кожного структурного підрозділу.


 Ціна питання: скільки нині витрачається коштів на боротьбу з поширення коронавірусу в Знам’янському районі?

 З бюджету Знам’янської районної ради виділені кошти на закупівлю необхідних засобів захисту медиків КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Також надали фінансову допомогу та у натуральному вигляді передали засоби захисту сільгоптоваровиробники, фермерські  господарства району.

Загалом на благодійний рахунок надійшло 118 тис. грн.

За сприяння народного депутата Верховної Ради Олеся Довгого у межах проекту «Діємо  разом!»  разом з фундацією «Сеоклаб» було передано благодійну допомогу у вигляді засобів індивідуально захисту та антисептиків на загальну суму – 97 тис.  417  грн.

  • Зараз маємо спад звернень людей, через карантин, - розповідає керівник підприємства Руслан Пушкаренко, - втім, вся отримана допомога та придбані засоби захисту розподілені по структурних підрозділах, також створено резервний фонд. У підприємстві був створений благодійний рахунок, на який і надійшло 118 тис. грн на 30 червня 2020 року.

Захисні комбінезони, рукавички, маски та вироби медичного призначення на сьогодні, як запевняють медики комунального підприємства, є у кількості достатній на зараз, а  з благодійного рахунку використано коштів 103 тис.  967 грн. ,  на залишку на рахунку підприємства - 14 тис. 32 грн. У натуральному вигляді нині комунальне підприємство отримало допомогу у вигляді засобів індивідуально захисту на загальну суму 134 тис. 231 грн.

Оксана Войчишина


Матеріал був створений за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges