Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Віл-інфекція в Україні: відверта розмова (Частина II)

22.04.2014

Групи ризику, числа осіб, які живуть з ВІЛ в Кіровоградській області

Загальновизнано, що офіційні дані не відображають реального масштабу епідемії ВІЛ-інфекції в області. Оціночна чисельність представників груп ризику інфікування ВІЛ, до яких належать: люди, що вживають наркотики ін’єкційним шляхом (ЛВІН), особи, які надають сексуальні послуги за винагороду (ОСБ) та чоловіки, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ.) 

Статистика, яка "говорить"

Крос-секційний каскад в Кіровоградській області, що відображає виконання профілактичних та лікувальних програм станом на 01.01.2017 р., побудовано з урахуванням всіх дорослих та дітей, які перебувають під медичним наглядом у ЗОЗ служби СНІДу, ґрунтується на показниках моніторингу тестування, лікування, лабораторного супроводу та на оціночних, статистичних та розрахункових даних.

Загальновизнано, що офіційні дані не відображають реального масштабу епідемії ВІЛ-інфекції в області, зокрема, дійсної кількості людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Оціночна чисельність ЛЖВ є важливим стратегічним інструментом планування заходів протидії ВІД-інфекції/СНІДу, а саме: оцінки тенденцій та прогнозу епідемічного процесу; оцінки впливу реалізації профілактичних та лікувальних програм; оцінки рівня охоплення цільових груп профілактичними інтервенціями, тощо.

Оціночна кількість ЛЖВ у Кіровоградській області налічує 7655 осіб (SPECTRUM), з яких лише 2420 (станом на 01.01.2016 року) осіб перебувають на обліку.

В області скринінгові дослідження на ВІЛ проводять наступні сертифіковані лабораторії:

КЗ «Кіровоградська обласна станція переливання крові» (донори крові) та КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» (для всього населення області).

В 30% ЦПМСД області є навчений персонал з КіТ (консультування і тестування на ВІЛ), що у перспективі дасть можливість розширити послуги КіТ. Діяльність медичного персоналу кабінетів «Довіра» та ЦПМСД дає змогу отримати комплексні інтегровані послуги з консультування та тестування для населення.

Крім того, послуги КіТ з використанням швидких тестів проводять у 5 обласних закладах:

КЗ «Кіровоградський обласний онкологічний  диспансер»,

КЗ «Кіровоградський обласний наркологічний диспансер»,

КЗ « Кіровоградська обласна протитуберкульозна лікарня»,

КЗ « Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер»,

КЗ «Кіровоградський обласний госпіталь для інвалідів Вітчизняної війни».

В області працюють 5 сайтів АРТ: на базі КЗ «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» та кабінетів «Довіра»  МК ЛПЗ – міська лікарня №1 м. Олександрії, Долинської ЦРЛ, Маловисківської ЦРЛ та Новоукраїнської ЦРЛ.

Програмами зниження шкоди в області займаються 2 неурядові організації: "Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», обласний благодійний фонд "Повернення до життя".

У статті використані матеріали КЗ “Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом”

Оксана Войчишина

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges