Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

У місті Знам'янка може виникнути премія ім. В'ячеслава Шкоди

29.06.2017

З ініціативою започаткувати премію  міської ради відомому краєзнавцю та земляку В'ячеславу Євгеновичу Шкоді на сесії міської ради (від 23 червня) виступила депутат міськради Світлана Філіпова.

- У нашому місті так багато обдарованих дітей та молоді, а пам'ять про шанованого багатьма поколіннями знам'янчан науковця і краєзнавця повинна жити і надалі. Я пропоную, щоб вже на сесії міської ради, яка відбудеться в липні 2017 року внести у порядок денний та розглянути питання щодо встановлення міської премії імені  В'ячеслава Шкоди. Нехай ця премія визначається щорічно для талановитої та обдарованої молоді міста. Бажано, щоб при уточненні бюджету 2017-го року були виділені кошти для виплати такої премії, - зазначила виступаюча Світлана Філіпова.


Довідково

Саме В'ячеслав Шкода ще далекого 1989 року виступив із ініціативою встановлення у Знам'янці пам'ятника Тарасові Шевченкута брав участь у затвердженні проектів обох монументів 1994 та 2008 років. Саме він був ініціатором присвоєння Знам'янській залізничній лікарні імені Андрія Лисенка 1983 році. Завдяки його громадянському неспокою було встановлено у місті та селищах району меморіальні дошки на честь Андрія Лисенка, Миколи ЛисенкаМихайла СтарицькогоКароля Шимановського. В'ячеслав Шкода був ініціатором і постійним учасником, навіть останніми роками під час хвороби, щорічної акції Пам'яті героїв Холодноярської республіки. Він організовував традиційні щорічні виїзди міськрайонних делегацій у квітні до Холодного Яру і 22 травня на батьківщину Тараса Шевченка. Він брав участь у роботі та акціях окремого Чорноліського полку імені козака Мамая, за що йому було надано звання Почесного козака Чорноліського полку. Також нащадок Шевченка був постійним членом і учасником кількох громадських організацій, серед яких Асоціація дослідників голодоморів в Україні, Науково-просвітний фонд Тараса Григоровича Шевченка, історичний клуб «Холодний Яр». Він ініціював понад десять документальних фільмів краєзнавчого спрямування Знам'янської та Кіровоградської телерадіокомпаній. Був оповідачем у ряді документальних стрічок, які демонструвалися на місцевому, обласному та республіканському телебаченні.

За своє життя В'ячеслав Шкода зумів стати почесним громадянином міста Знам'янки, членом Ради поважних козаків. Також він має низку нагород. Є лауреатом премії імені Володимира Винниченка, лауреатом обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова за рукопис «Чорне озеро. Реалії і легенди в контексті історії». Також він є першим і єдиним в області лауреатом державної краєзнавчої премії імені Дмитра Яворницького.

В березні 2015 року у Знам'янці відкрили меморіальну дошку пам'яті В'ячеслава Шкоди.

 Підготувала Оксана Войчишина 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges