Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

«Щоб ми залишились здоровими» - розмова про медреформу з Уляною Супрун (частина II)

5.09.2017

Нагадуємо, що у циклі статей про медреформу видання KOMORA.INFO поширює інформацію про зміни,  які чекають українців у розрізі бачення в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Перша частина матеріалу доступна за посиланням - http://komora.info/lyudi/2935-shchob-mi-zalishilis-zdorovimi-rozmova-pro-medreformu-z-ulyanoyu-suprun-chastina-i. Далі продовження розмови з Уляною Супрун. 

Ще одним з кроків зміни системи буде електронна реєстрація всіх медзакладів, лікарів, електронна база пацієнтів, електронна база історій хвороби. Така потужна база данних надасть на думку в. о. Міністра охорони здоров’я картину розуміння браку кадрів лікарів, ліків, обігу коштів у системі в загалом.

Як запевнила під час зустрічі з представниками лідерів громад, Уляна Супрун: «Треба чимало часу, щоб переконати всіх, що такий напрямок реформи є ефективним. Моя команда об’їздила всю Україну і зібрала багато інформації. І тільки після цього ми сіли писати законопроект змін. Саме тому, буде відновлено інститут педіатрії, адже на побажання більшості людей сімейного лікаря замало, щоб вирішувати питання здоров’я діток. Ми звернулись до профільного міністерства і тепер вже поновлено навчання педіатрів в Україні та їх робота офіційно на первинній ланці медицини.»

На сьогодні статистика смертності в Україні говорить, що серцево-судинні захворювання лідирують у списках. 67% людей помирають саме в наслідок таких хвороб. Тож, програма «Доступні ліки» - то перший крок у вирішенні цієї проблеми: безкоштовні ліки або ліки з помірною доплатою саме на серцево-судині захворювання, діабет другого типу, бронхіальну астму. За аналізом першого місяця програми на 63% людей отримали більше ліків, ніж раніше саме згаданого профілю, а серед пацієнтів це переважно люди поважного віку, яким доволі часто доводиться обирати купувати харчування чи купувати ліки.

Такий напрямок впровадження програми «Доступні ліки» спрямований на профілактику або раннє виявлення проблеми, а також забезпечення життєвоважливими ліками пацієнтів з хронічними завхорюваннями.

А що робити, якщо йдеть про вузькоспеціалізовану допомогу пацієнтам з серцево-судинними хворобами?

Як пояснювала  Уляна Супрун: «Нині в Україні створюється мережа кардіологічних центрів, до кінця 2018 року ми маємо забезпечити 1 годинний доїзд до лікарні, де буде ангіограф та можна своєчасно надати ургентну допомогу та вставити стент. За кошти Держбюджету-2016 року завдяки прозорим закупівлям через міжнародні організації вдалося закупити 10 354 стенти для стентування коронарних судин провідних виробників США та Європи, при цьому зекономлено близько 50% коштів.

Тобто на сьогодні створюється ціла система від дії програми «Доступні ліки» до виклику швидкої і транспортування до лікарні, де буде надано вчасну фахову допомогу. Голосування за законопроект 6327 буде важливим першим кроком для створення нової системи охорони здоров’я, де держава дбає про своїх громадян, а люди  отримували  якісні  та своєчасні медичні послуги.»

Довідково.Такі центри існують вже в 18 областях України. Всього центрів – 22. За словами головного кардіолога Міністерства охорони здоров’я Максима Соколова, один такий центр повинен працювати на 300 тисяч населення.

«В цьому році за рахунок внеску держави буде поставлено 13 потужних сучасних ангіографічних установок. Це та апаратура, за допомогою якої відбувається відкриття артерій. Такої кількості апаратури ніколи не закуповувалося», — сказав він. 

Далі буде...

Оксана Войчишина

Матеріал створено за сприяння Української школи політичних студій.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges