Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Всиновлення дітей, або кому потрібні діти без батьків?

11.10.2017

Говорити про те, як держава та закон захищає дітей, які з певних причин лишились без тата і мами можна в кількох площинах. Перша з них – закон, і хто опікується такою категорію неповнолітніх, друга – людський фактор і статистика, тобто на скільки часто навіть опікуни відмовляються від своїх обов’язків і що за цим слідує… Власне про це і піде мова у розмові з начальником Служби у справах дітей Знам’янського міськвиконкому Ларисою Карпук. 

На сьогодні у місті є вісім сімей, які виховують 9 усиновлених дітей, згідно ст. 228 (Сімейного кодексу) Забезпечення таємниці усиновлення ми не маємо права називати імена цих родин. Працює єдина інформаційно-аналітична система «Діти», куди заноситься інформація про дітей, які підлягають обліку, це діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування. На первинному обліку сьогодні у Службі у справах дітей (діти, які народились у Знам’янці) – 122 дитини, а під опікою нині у нашому місті 102 дитини.


- Ларисо Дмитрівно, як відбувається контроль виховання дітей у таких родинах?

- Це питання постійно на контролі, систематично ми відвідуємо ці родини. Хочеться звернути увагу на те, що у таких родинах зачасту опікуни бабусі та дідусі, і їм вкрай важко знаходити спільну мову з дітьми в період підліткового віку, встановлення дітей, як особистостей, приблизно у 14-15 років. Виникають проблеми, діти тікають з дому… У нас на превеликий жаль було зафіксовано два факти (2017 рік), коли сім’ї родичів відмовилися від опікунства і діти потрапили в притулок.


 Як показує практика, навчання, курси для отримання права всиновлення проходять ті, хто бажає взяти опікунство і не є рідним дитині, для представників сім’ї, тобто дідусів, бабусь, тіток -  це не обов’язково. Можливо, саме тому з часом виявляється, що дорослі просто не готові бути опікунами психологічно.

- А скільки у Знам’янці родин, які бажають усиновити дитину і стали для цього на облік?

- Таких дві сім’ї, які бажають усиновити дітей до 3 років. Це складний процес, який потребує не тільки зібрання документів, а й часу.

- Відомий резонансний випадок про дівчинку-знайду, який трапився влітку у Знам’янці сьогодні залишається не з’ясованим, де нині дівчинка Знам’янська?

- Ця дівчинка перебувала у пологовому відділенні ЦРЛ, зараз вона перебуває у КЗ Кіровоградському обласному спеціалізованому будинку дитини нового типу. Вона стоїть на обліку з усиновлення.

- Як на сьогодні відбувається моніторинг (відслідковування) дітей, які у вечірній час блукають на вулицях міста?

- Наша служба входить до рейдів, котрі відбуваються раз на тиждень, але не у вечірній час. Раніше існувала практика того, що ми робили це в вечорі, але ніяка буква закону нас, як працівників не захищає у випадках фактів конфлікту на вулиці, бо ми це робили офіційно не в робочий час. Зараз така практика моніторингу поширена, але вдень. Ми виходимо і з’ясовуємо, чому діти шестирічного віку не йдуть до школи, або чому тривалий час дитини без причини немає у школі? На сьогодні 6 дітей з поважних причин не пішли до першого класу у школи Знам’янки.

- Які сучасні форми виховання практикуються у Знам’янці?

- На сьогодні у місті 4 прийомні родини, і 3 дитячі будинки сімейного типу в яких виховується 33  дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Це говорить тільки про одне – тенденції змінюють, адже тільки кілька років тому на обліку було 20 дітей, які перебували в інтернатних закладах, а сьогодні таких тільки 4 особи. У одному з дитячих будинків сімейного типу буде виховуватись ось вже 10 дітей, це дуже гарна тенденція. Ще хотілось би зауважити, що процес усиновлення, починаючи від рішення сім’ї це зробити, дуже відповідальний, і тільки той, хто стає офіційно на облік, має на це право, ми чекаємо у Службі у справах дітей на такі родини бажаючих і відкриті до спілкування.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges