Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Про екологічний стан середовища м. Знам'янка і трошки більше...

2 серпня у залі засідань міської ради відбулася громадська рада. Як і оголошувалось раніше, розглядалось питання "Про екологічний стан середовища м. Знам'янка"(сморід від свиноферм). Як і очікувалось - було гаряче! 

Голова громадської ради Світлана Філіпова оголосила всім  порядок денний. Присутніх, яким питання екологічного стану виявилось дуже небайдужим була повна зала. Люди з різних куточків міста Знам'янка, депутати міської ради, мешканці з с. Дмитрівка - всі гамірно почали чекати обговорення питання.

Першим для виступу головуюча дала слово заступнику голови правління ТДВ"Колос" Михайлу Калініну. Він розпочав:"Неодноразово велися гарячі дискусії навколо питання екологічного стану у м. Знам'янка. Я вже втретє виступаю з цієї трибуни громадської ради, але так жодна з моїх пропозицій не була підтримана. Зокрема, минулого разу під час розгляду питання я казав, що ТДВ "Колос" готове оплатити за власний рахунок будь-який аналіз повітря, де вкажуть представники громради і поставити крапку у питанні щодо поширення неприємних запахів у місті. За три роки нового етапу нашого підприємства ми пройшли велику стадію розвитку виробництва, зараз ми впроваджуємо європейську практику вирощування свиней. Але, на жаль, ми не можемо знайти спільної думки з громадою м. Знам'янка."

Далі виступаючий наголосив, що місто має не одну екологічну загрозу, їх багато, і чомусь ніхто не говорить про роботу очисних споруд, сміттєзвалище, амброзію, інше, які теж значно впливають на повітря, котрим дихають люди.

Перебиваючи виступаючого, із зали засідань почали лунати питання про поширення неприємних запахів відходів життєдіяльності від свиней, які настільки набридли знам'янчанам, що вони дуже обурені. Михайло Калінін в свою чергу відповів:"Усі зауваження громадської ради минулого року виконані, нашим підприємством не здійснено жодного зливу десь у несанкціонованому місці."

Потім Михайло Михайлович додав, що 30 серпня з проведенням спеціальних досліджень повітря у різних місцях працювали фахівці обласної служби СЕС (нині реорганізованої), заміри проводились навколо свиноферм, у Дмитрівці, у Знам'янці: біля магазину "Круглик"(вул. Дзержинського,34), заводу "Пуансон", вул. Врожайна, 7, біля міського колектору. Результати проведених досліджень засвідчили, що вміст у повітрі азоту, формальдегіду і багатьох інших шкідливих сполук відповідає ГОСТУ від 3.03.2015 року. Такі ж аналізи були виконані о 13.30 і за адресами у м. Знам'янка:вул. Віктора Голого, 2, вул. Нова, 6, пров. Дачний, 10, вул. Шкільна, 83.

Контраргументом стали чергові виступи людей із зали, які запевняли, що не в обідню пору поширюються так звані "аромати", а характерно це о 6 ранку, або після 19 вечора.

 

Депутат міської ради Сергій Каратєєв запропонував перевірити, чи відповідають нормам інші ферми, які знаходяться поблизу міста. Інший депутат Олег Рубан запропонував знаходити точки співпраці у вирішенні проблеми і закликав представників ТДВ "Колос" виконати ряд вимог викидів після життєдіяльності свиней, а ще він запитав, яким чином пов'язані нині чисельність тварин і технічні норми розташування об'єкту до населеного пункту? Було отримано відповідь того ж представника ТДВ "Колос" Михайла Калініна, який зазначив, що середня кількість поголів'я у місяць на підприємстві сягає до 5 тис. Щодо розташування житлових будинків, то, окрім двох багатоповерхівок, які колись були побудовані для працівників колишнього колгоспу, всі інші об'єкти знаходяться на допустимій відстані.

Ще виступаючий наголосив, що півроку підприємство використовує у своїй роботі біодеструктор "Комплезим", який спеціально сприяє переробці фекальних мас свиней.

Тривале обговорення питання екологічного стану у місті Знам'янка сягнуло двох годин. У залі лунали заяви мешканців з с. Дмитрівки і будинків біля свиноферм, що їм ніяких неприємних запахів не доводиться відчувати. Мешканці вокзального мікрорайону в один голос говорили про зворотнє.

Депутати міської ради Сергій Лєвінте та Наталія Тишкевич теж активно долучились до розмови. Так перший запитав у Михайла Калініна, чому досі не було проведене незалежне (некомерційне) дослідження повітря і чому не були запрошені представники громадської ради, коли проводились заміри фахівцями обласної СЕС 30 серпня 2016 року? І яка кількість поголів'я свиней на фермах за рік? Михайло Калінін відповів так:"Кількість поголів'я не перевищує 12 тис., що є нормою, некомерційних лабораторних аналізів не буває, а представники громради не були запрошені, бо замовники не знали, в який час приїдуть спеціалісти з Кропивницького для здійснення заборів".

Наталія Тишкевич, депутат міської ради наполегливо просила надати підприємством графіки вивозу на поля заорювання і схеми розташування цих полів, але як з'ясувалось, така інформація є втручанням в роботу ТДВ "Колос" і не є законною зі слів Михайла Калініна.

До усіх присутніх звернулась і Олена Павленко, директор ЗШ№2 ім. Т. Г. Шевченка у с. Дмитрівка. Вона припустила, що проблема діалогу мешканців і підприємства у місці сплати податків, адже зареєстроване воно на дмитрівських землях і є платником до району, а не міста.

Василь Безай,  головний спеціаліст з питань екології та благоустрою УМА та ЖКГ  виступив з трибуни і наголосив:"Питань з екологічним станом у місті не було до весни 2015 року, доки не відбулася реорганізація свиноферм. Зараз неприємний запах поширюється тільки в характерний час, а ще він зауважив, що на його думку вивіз і зливання відходів відбувається у Дмитрівський садок, який вже на половину знищено. Тому зараз питання набуло розголосу саме екологічної серйозної проблеми, бо люди не хочуть дихати таким забрудненим повітрям. А вкладання значних інвестицій керівництвом підприємства для вирішення і ліквідації питання не відбувається."

Дискусія тривала б напевно ще довше, вона б втратила контроль, якби висловились вголос всі, хто бажав того, адже багато хто у залі робив це одночасно. Втім, рішення громадської ради було направлено у два напрямки: співпраці з ТДВ "Колос" щодо проведення ще однієї екологічної експертизи, звернення до депутатів міської ради з пропозицією порушити питання екологічного стану міста Знам'янка на одній із сесій міської ради.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges