Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Яскраві фарби рушників знам’янчанки Вікторії Манько

18.06.2019

Знайомство з Вікторією Манько відбулося під час відкриття виставки майстрів-умільців Знам’янки у міському Палаці культури. За своєю  скромністю жінка не поспішала розповідати саме про свої вишиті роботи, а цікава розповідь почалася зі слів: «А чиї це такі гарні яскраві рушники?». 

Рушники Вікторії Василівни, мов вогники, нитка така яскрава, що відповідає сучасному терміну «ультра», всі роботи вишиті хрестиком, а почала своє рукоділля майстриня від рушника сину на весілля.

  • 10 років тому я вишила перший рушник сину, а потім доньці – всі вони обрядові, ними перев’язують руки молодим на весілля. Вони вишиваються білим кольором на полотні, або тільки червоним, тільки так, - ділиться Вікторія Манько, - Особливість саме таких рушників у тому, що їх у побуті можна використовувати тільки на ікони, у особливий пошані. Я ніколи не використовую у рушниках чорну нитку, це моя принципова позиція, адже про яку журбу може йти мова, якщо людям у весілля бажають тільки добра і щастя. Саме тому багато моїх рушників з яскравою темною зеленою ниткою,  для себе я зробила таку заміну у своїх роботах. Нехай буде червоний – то любов, а зелений – життя.

Нитки на рушниках майстрині справді надзвичайно яскраві, вони акрилові, не линяють і зберігають свою первинність багато років.

  • Останнє моє захоплення – це вишивати чоловічі сорочки, вже є мої роботи у онука двох синів, доньки, а ще чоловік є і зять, а часу немає (від автора – посміхається). Власної вишиванки теж не маю, - продовжує Вікторія Василівна, - моя онука вчилась у школі цього року у  другу зміну, тож, поки з нею – вишиваю. Всі малюнки обираю із готових схем, але завжди компоную і ніколи не беру одну схему.

Не менш яскраве захоплення нашої співрозмовниці – це власні ляльки, має їх небагато, але всі з душею: колоритна тітка Соня з Одеси, Півник, бабуся Зима.

  • Моє виготовлення ляльок почалося минулого року, коли треба було показати цікаві роботи на виставці Чута-фест, - коментує майстриня, - я подумала-подумала, рушники є у всіх, а саме таких ляльок не було ні у кого. Вони унікальні, бо мають власну техніку, я її сама вигадала, а ще вони зроблені з дуже приємних тканин і тому є бажання їх торкатися. На фестивалі я їх всі не розпродала і добре, тепер маю власну колекцію ляльок з характером. Своїй невістці подарувала ляльку-свекруху, вона рада і не ображається.

Кожна лялька Вікторії Василівни добра, як і вона сама, здається, навіть з посмішками, а ще особливість цих ляльок у тому, що вони мають повний комплект одягу – хустку, сукню, рушничок в руках, спідню білизну і навіть панчохи…

Розмовляла Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges