komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

Шеврони «Бойових гусенят» від Олени та Тетяни Педорук

2.04.2023

Ідея створення шевронів у вигляді бойових гусенят у Олени Педорук виникла навесні 2022 року. Передував тому всім відомий фейк рашистів: біолабораторії гусей, яких таємно вирощують в Україні як живу зброю. Тоді, вперше інтерпретуючи подію, Олена, як вміла вишивальниця, вирішила вишити хрестиком шеврон птаха для військових, котрий символізував би єднання у боротьбі проти ворога.

- Я від початку війни відволікалась від всіх новин вишивкою, зазвичай це рушники,- розповідає Олена, - та якось я вирішила «обіграти» тему нібито «підпільних лабораторій в Україні», і зрозуміла - найпрактичніше, що може слугувати для військових чоловіків – це шеврон. Я почала шукати схеми вишивки бойових гусенят, звісно, готових ніде не було. Довелось вигадувати самій таку схему та технологію виготовлення,  яка б максимально підходила під шеврон і була практичною для використання і в дощ, і в сніг… Головне - прагнула створити оберіг для військових. І, як годиться, це мало бути за всіма правилами української вишивки: способу вишивання хрестиком, молитви, яка щоразу проговорюється і досі під час роботи.

 На фото: перше "Бойове гусеня"

 

 

Перші бойові гусенята Олени були із довгою шиєю, потім вони перетворились на товстенькі та маленькі, ще пізніше - вже отримали одяг у вигляді військового бронежилета та каски, були навіть на їх спинках невеликі джавеліни та гранати. Деталізація образу майже була завершена, коли на кожному виробі замайорів невеличкий жовто-блакитний прапорець. Щоразу осмислюючи образ, Олена радилась зі своєю сестрою Тетяною, і разом дівчата дійшли до згоди, що шеврон буде саме таким і матиме два види кріплення: на липучці та на магнітах.

 

На фото: сестри Олена та Тетяна Педорук

 

На фото: процес вишивки "Бойових гусенят" та готові шеврони

 


 - Ми довго думали над схемою, як його одягнути, наше бойове гусеня. Зараз воно має тільки один вигляд – вже як стандарт нашого задуму та образу, - додає авторка шевронів Олена. - Саме такий розмір та форма дуже зручні для використання військових. Зазвичай вони нам надсилають фото, де ці пташки прикріплено на бронежилети, чи на голові на касці. Перше бойове гусеня ми подарували своєму другові – військовому, воно ще мало довгу шию. Я не мала наміру тиражувати такі шеврони, скоріше це був особистий подарунок, для підняття настрою. Але йому це так сподобалось, що я почула купу компліментів «яке воно миле, яке воно класне». Він одразу приліпив його на каску. Зараз ми вже можемо назвати багато історій, як ці гусенята пралися та прасувалися разом з формами військових, пройшли негоду у дощі, снігу, у болоті, і на жаль, крові…


На фото: шеврони "Бойові гусенята" на одязі військових

 

 

Слід додати, що сестри Олена та Тетяна Педорук від перших днів війни  почали займатись волонтерством. Їх щодня можна було помітити у турботах, допомагаючи черговим на блокпостах, переселенцям, у міських гуманітарних хабах. Дівчата мали велике коло спілкування з військовими, тому передавали шеврони бойових гусенят всім знайомим. Зараз Олена говорить про те, що таких шевронів виготовлено більше 200 штук.

 З часом у сестер Педорук виник ще один напрямок діяльності – допомога військовим на фронті, пошук потреб та постійні передачі у різні точки бойових дій. До коробок, окрім необхідного (амуніція, акумулятори, інше), додавались і шеврони з гусенятами.

 


- Потім до нас почали звертатись військові із проханням придбати шеврони гусенят, ми створили в Інстаграм сторінку gusenya.ua (https://www.instagram.com/gusenya.ua/), почали поширювати інформацію про наші шеврони кругом. Сьогодні наші гусенята є і у Львові, і у Києві, звичайно, на сході та півдні найбільше. Я зрозуміла, що я не встигаю їх вишивати та виконувати замовлення. Тоді у мережах ми звернулись із проханням до майстринь допомогти нам і теж долучитись до створення шевронів. Досить швидко до нас відгукнулася знам’янчанка Вероніка Привалова, яка і досі з нами співпрацює, вона зараз вишиває найбільше, а я вкладаю свої сили у обробку вишитого шеврона та волонтерство.

 


 

 Дві сестри не зупинились на ідеї створення шевронів у вигляді гусенят і посилили свої зусилля у волонтерстві для військових, так виникла Благодійна організація «Благодійний фонд «ВАРГУС», назва якого у перекладі з англійської означає «бойове гусеня».

 Міркуючи про майбутнє своїх шевронів, Олена бачить їх у продажу на великих маркетплейсах і прагне, щоб вони стали символом волонтерства, і люди бажали їх мати не як бойовий символ, а як ознаку причетності до великого українського єднання волонтерів. Всі кошти, які вилучаються за продаж шевронів, стовідсотково йдуть на відкриті збори сестер.

На фото: шеврон "Бойове гусеня"


 - Було б дуже круто, щоб наша об’єднуюча ідея волонтерства закріпилась за образами наших гусенят і після перемоги, яку ми так всі разом наближаємо і очікуємо! У нас ще багато роботи буде і після того, як ми виженемо з України ворогів. Я думаю, що наші гусенята потім одягнуть на себе і офісні костюми, і вишиванки, і медичні халати, і одяг рятівників…

 


 

Знайти сторінки шевронів «Бойових гусенят» можна тут –

https://www.instagram.com/gusenya.ua/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D&fbclid=IwAR3zhwf_o8epPzEmzKtYvKEnloAFQKcuvMIbkXPdTWuhk1ZiArIQjErOzuQ

 

https://www.tiktok.com/@_wargoose?_t=8b7zQyuUB3G&_r=1&fbclid=IwAR1tpsi3_kYRjp1hjAUbAB8-PUObkKQbXZqPCKbEpjKotfum0O_vyGp639U

 

https://www.facebook.com/groups/492945695789793/?ref=share

 

Спілкувалась Оксана Войчишина

Фото Олени та Тетяни Педорук

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges