komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Новини країни

Україна – лідер з експорту меду до ЄС

26.08.2018

Україна є європейським лідером з експорту меду і розраховує заробити на бджільництві 89 млн доларів цього року, заявила у Facebook віце-прем’єр України з питань європейської інтеграції Іванна КЛІМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ. 

Україна перебуває в топі лідерів з виробництва меду у світі, поступаючись лише Китаю, Туреччині й Аргентині. Проте в цій галузі існують проблеми, зазначає Андрій Мокряков — аналітик компанії Pro-Consulting. В Україні понад 400 тис. пасічників, які забезпечують виробництво 97—98% цього продукту. Проте велика кількість дрібних приватних виробників, які не подають статистику з обсягів виробництва і продажів, призводить до високого ступеня тінізації ринку.

2017 року виробництво меду зросло на 12% після 20-відсоткового зниження обсягів з 2013 року. Окрім геополітичних причин, такому спаду сприяли глобальна зміна клімату і підвищення середньорічної температури, що спричинило зниження продуктивності бджолиних сімей.

Ціна на мед в Україні стабільно зростає і випереджає темпи інфляції. Якщо 2016 року 1 кг меду для внутрішнього споживача коштував 26—28 грн, то до кінця 2017 року позначка на ціннику на продукт уже перевищила 50 грн/кг. Причин, які знизили б ціни на продукт 2018 року, поки що немає.

Водночас великі інвестори починають виявляти цікавість до медової галузі. Підтвердженням цього є запуск у Черкаській області українсько-австрійського підприємства вартістю 10 млн євро з виробництва меду потужністю 16 тис. тонн на рік.

https://day.kyiv.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges