Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

У Знам’янському районі на честь холодноярського отамана Мефодія Голика-Залізняка відкрито пам’ятну дошку

18.10.2019

17 жовтня, за ініціативи членів історичного клубу «Холодний Яр» (президент Роман Коваль), на фасаді Знам'янського районного будинку культури у с. Богданівка, відбулося відкриття дошки присвячене відзначенню 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років. 

Мефодій Фокич Голик-Залізняк народився в селі Єлисаветградка Єлисаветградського повіту Херсонської губернії. Служив в армії Української Народної республіки, був учасником українського повстанського руху 1920-их років. Як повстанський отаман діяв на Єлисаветградщині, в районі Чорного лісу.

Відкриття дошки відбулось за ініціативи членів історичного клубу «Холодний Яр» (президент Роман Коваль). Під час урочистих заходів лунали українські патріотичні пісні, присутніх ознайомили з біографією холодноярського отамана.

Участь в урочистому відкритті меморіальної дошки, на честь холодноярського отамана Мефодія Фоковича Голика-Залізняка, взяли керівник апарату районної державної адміністрації Олена Слюсаренко, Богданівський сільський голова Анатолій Іващук, радник голови райдержадміністрації з питань АТО Володимир Мухуров, нащадки отамана, учні та громадськість району.

Звертаючись до учасників урочистостей керівник апарату районної державної адміністрації Олена Слюсаренко зазначила, що Мефодій Фокич був одним із тих хто боровся за незалежність нашої Батьківщини задовго до того, як Україна змогла її отримати. Він поклав життя на вівтар свободи нашої держави і ми повинні пам’ятати цей подвиг.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв України.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges