Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Днями обстежено об’єкти централізованого та децентралізованого водопостачання на території Трепівської сільської ради

26.06.2020

Комісією (представники Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області) встановлено, що на території сільської ради з восьми колишніх господарчо-питних водогонів функціонують лише два – водогін ВАТ «Трепівська сільгосптехніка» в селі Трепівка та водопровід у селі Копані. 

ВАТ «Трепівська сільгосптехніка» не використовує водопровідну воду. Така вода подається в селі Трепівка лише населенню вул. Шкільна. Дозвіл на спецводокористування відсутній. Підприємство через економічний стан не спроможне утримувати водогін, тому, зі слів керівника, неодноразово зверталось до сільської ради щодо передачі водогону в комунальну власність. Однак питання не вирішене, відтак водопровід утримується за рахунок громадян, які відшкодовують вартість електроенергії, ліквідації технічних поривів на водомережі тощо. Планові профілактичні заходи з ремонту, дезінфекції, очистки, досліджень якості води у джерелі водозабору, водонапірній вежі та водомережі не проводяться. Водокат не проходить профілактичні медичні огляди та не має медичного допуску до роботи в сфері питного водопостачання.

Джерелом водозабору є шахтний колодязь, розміщений у цегляній будівлі. Ґрунтові води, якими живляться колодязі, не захищені від зовнішнього забруднення. Зона суворого санітарного режиму водозабору не обгороджена. Неподалік від колодязя, в зоні санітарного режиму, мешканці ближнього села Поляна створили сміттєзвалище. Під стінами будівлі в теплий період випасається велика рогата худоба.

У с. Копані водопровід, що забезпечував у попередні роки водою колишні ясла-садок, молочнотоварну ферму СВК «Маяк», функціонує лише для потреб населення вулиці Молодіжна. Водозабір здійснюється з шахтного колодязя, побудованого ще в 60-ті роки минулого сторіччя. За час експлуатації колодязь не очищався від намулу. Колодязь розташований в цегляній будівлі, перекритій шифером. Дах протікає, і під поліетиленовою плівкою, що ущільнює стелю, збирається вода. Зона суворого санітарного режиму не обгороджена. Поряд розташовані городи громадян. Як і в попередньому випадку, водопровід не прийнято в комунальну власність сільради та утримується за рахунок споживачів. Відповідальної особи немає, планові профілактичні заходи з ремонту, дезінфекції, очистки, досліджень якості води з водомережі не проводяться. Водокат не проходить бактеріологічні профілактичні медичні обстеження та не має медичного допуску до роботи в сфері питного водопостачання.

Інша частина населення сіл Трепівка та Копані, а також мешканці населених пунктів Топило, Ново-Трепівка, Зелений Гай користуються водою з громадських та індивідуальних колодязів. 

Сільською радою частково проведено інвентаризацію шахтних колодязів, виділено колодязі громадського користування, але їх не прийнято в комунальну власність територіальної громади та не передано на баланс спеціалізованому комунальному підприємству. З боку сільської ради не виділяються кошти та не проводяться заходи щодо ремонту, очистки, профілактичного гіперхлорування та виробничого дослідження якості води. Відповідно на громадські колодязі не видано санітарні паспорти. З огляду на перелічене вище сільським головою, виконкомом сільради не виконуються вимоги щодо забезпечення населення та організованих колективів доброякісною питною водою, здійснення контролю за якістю води, інформування населення про якість води і тим самим не виконуються вимоги законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 30), «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» (ст.13),  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (ст.18).

Сільському голові надано відповідні рекомендації.

За інформацією Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges