Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Паркан знам’янського колгоспного ринку не на карантині: історія про торгівлю з землі…

10.07.2020

Щонеділі звичкою для всіх знам’янчан є візит до колгоспного ринку у Знам’янці. Хто по свіже м’ясо, хто по молоко та сир – кожному своя ціль, своя торгівля і свій заробіток. Все це було б усталеним, якби не карантинні заходи, пов’язані з поширенням коронавірусу. Як кажуть - «вірус не спить» і у всіх громадських місцях люди в масках, дезинфікують руки. Що ж відбувається на колгоспному ринку? 

Візит до колгоспного ринку можна назвати стихією продавців і покупців. Іншого слова підібрати до обігу товарів під парканом та стінами колгоспного ринку неможливо, неправдиво і нереально.

Ще від сходу сонця клітки з качками у затіненому деревами холодку розташовуються з галасом та кряканням, зовсім поряд, як у сорочинському ярмарку – тітка прийшла з відром сиру і чекає на банки знам’янчан, які вишукувались у чергу. Нікуди не діваються продавці м’яса, тепер вони не в павільйоні, як під час звичної роботи ринку, а просто  закликають перехожих підходити і дивитись сало, вирізки і свинячі голови. Все це супроводжується інтенсивним помахуванням гілочками дерев над м’ясною продукцією, адже мухам спасу немає…

Лірика художніх описів таких щотижневих торгів може бути на скільки творчою, на стільки уважне око людини, яка потрапила у вирій подій. Тільки думки про карантинні заходи, маски, оброблення рук можуть когось повернути в реальність і виокремити з натовпу! Люди, що тут діється??? У час, коли ринок не працю через карантин!

Чутки, карантин і ніби нові власники ринку…

Куди ж без спілкування: у розмовах чуються не тільки ціни на картоплю, молоко та курку, а й незадоволення відсутності звичної торгівлі у середині ринку. Кілька версій  такої ситуації вилітають одразу в повітря.  Ринок продали, тепер у нього інший власник – Василь Моцний. Наступна версія – ринок продали і тепер там буде інший торговельний простір на зразок «Епіцентру», стоянки для великовагових вантажних автомобілів і ще чогось.

Звертаємось за офіційним коментарем до директора ЗТК ТОВ «Відродження»  (саме так називається частина ринку, де відбувається торгівля м’ясом та іншими продуктами) Наталії Форостяної. Жінка  переконує – ринок і павільйони, які у власності  ЗТК ТОВ «Відродження» ніхто не продавав!

Знаходимо тому підтвердження у реєстрі - Система YouControl - онлайн-сервіс перевірки компаній – власник не змінився, як і директор товариства.

Тобто версії про те, що Василь Моцний, компанія «Епіцентр» чи ще яка інша фірма викупили ринок – не правдива.

Так чому ж не працює ринок навіть у карантинних вимогах?

  • Ми за те, щоб вберегти людей від поширення коронавірусу, тому ринок тимчасово не працює, припиниться карантин – ринок відкриється, - коментує директор ЗТК ТОВ «Відродження Наталія Форостяна.

Право власника дає можливість керувати ринком за власним розсудом, а яке право дає продовжувати торгівлю під парканом ринку і куди дивляться усі контролюючі органи і міська влада Знам’янки?

За період такої стихійної торгівлі було проведено кілька рейдів.  Поліція, представники держспоживслужби ініціювати перевірки, як показують факти торгівлі  5 липня – результату немає, стихійна торгівля  продовжується навколо паркану та по вул. Сухомлинського 19-а, ( колишня вулиця Куйбишева).

Оксана Войчишина


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges