Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

ЩО ТАКЕ коронавірус? Термінологія в якій ми плутаємось..

18.10.2020

Інформованість - це відповідальність забезпечувати громадськість перевіреними та зрозумілими даними . Під час глобальної кризи в галузі охорони здоров'я, зокрема тієї, з якою ми зараз стикнулися через поширення коронавірусу, поінформованість набуває все більшого значення. Які ж поняття про коронавірус найбільш вживані і викликають плутанину? 


Коронавіруси - велике сімейство вірусів, які можуть викликати захворювання у людини або тварин. Відомо, що деякі коронавіруси здатні викликати у людини респіраторні інфекції від звичайної застуди до більш серйозних патологічних станів, таких як близькосхідний респіраторний синдром (БВРС) і важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС). Останній з відкритих коронавирусов викликає захворювання, яке отримало назву COVID-19.


ЯК ПОШИРЮЄТЬСЯ COVID-19?


Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Захворювання передається, головним чином, від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються інфікованим COVID-19 з носа або рота при кашлі, чханні або розмові. В силу своєї щодо великої маси ці краплі не розлітаються на значну відстань і швидко опускаються вниз. Зараження COVID-19 може статися в результаті вдихання повітря, що містить краплі, що виділилися з дихальних шляхів хворого. Саме тому необхідно триматися від хворої людини на відстані не менше 1 метра. Ці краплі можуть осідати на оточуючих хворого предметах і поверхнях, наприклад столах, дверних ручках і сходових поручнях. В результаті навколишні можуть заразитися COVID-19, доторкнувшись спочатку до цих предметів або поверхонь, а потім до очей, рота або носа. Тому важливо регулярно мити руки водою з милом або обробляти їх спиртовим антисептиком для рук.
ВООЗ аналізує поточні дослідження, що стосуються механізмів передачі COVID-19, і буде публікувати нові дані по мірі їх надходження.


ЧИ МОЖНА заразитися COVID-19 ВІД ЛЮДИНИ, У ЯКОГО НЕ ВИДНО НІЯКИХ СИМПТОМІВ?


Основним шляхом передачі COVID-19 є повітряно-крапельний, тобто через краплі, які виділяються з дихальних шляхів людини, у якого спостерігається кашель або інші симптоми, такі як підвищена температура тіла або стомлюваність. У багатьох заражених COVID-19 присутні тільки незначні симптоми. Особливо це характерно для ранніх стадій захворювання. COVID-19 можна заразитися від людини, який має лише невеликий кашель і в іншому не відчуває себе хворим.
Деякі дані вказують на можливість зараження вірусом від людини з безсимптомним перебігом хвороби. Наскільки часто це відбувається - поки невідомо. ВООЗ аналізує поточні дослідження з даного питання і буде продовжувати публікувати нові дані по мірі їх надходження.


ЩО ОЗНАЧАЄ «самоізоляції»?
Самоізоляція - важлива профілактична міра, яка приймається самостійно людьми з симптомами COVID-19 для попередження зараження оточуючих, в тому числі членів сім'ї.

При самоізоляції людина з підвищеною температурою тіла, кашлем або іншими симптомами COVID-19 залишається вдома і не виходить на роботу, навчання або в громадські місця. Це може робитися добровільно або за рекомендацією лікаря. Проте, якщо в районі вашого проживання циркулюють малярія або лихоманка денге, такий симптом, як підвищення температури тіла, ігнорувати не слід. Необхідно звернутися до лікаря. При відвідуванні медичного закладу необхідно носити маску і, по можливості, залишатися на відстані не менше 1 метра від інших людей, а також не торкатися руками предметів і поверхонь. Якщо захворіла дитина, допоможіть йому у виконанні цих рекомендацій.

Під час самоізоляції необхідно дотримуватися наступного порядку дій:

• На самоізоляції слід залишатися тим, у кого є легка форма захворювання (надання медичної допомоги не потрібно)
- Необхідно залишатися в одномісному, просторому і добре провітрюваному приміщенні із засобами для гігієнічної обробки рук і санвузлом.
- Якщо окремого приміщення немає, необхідно передбачити на відстані мінімум 1 метра між ліжками.
- Тримайтеся на відстані не менше 1 метра від оточуючих, навіть від членів сім'ї.
- Щодня стежте за розвитком симптомів.
- самоізолюватися на 14 днів необхідно навіть в тому випадку, якщо ви не відчуваєте ознак хвороби.
- При розвитку задишки, негайно зверніться до лікаря, по можливості по телефону.
- Намагайтеся зберігати позитивний настрій і бадьорість: підтримуйте зв'язок з близькими по телефону або через Інтернет і займайтеся фізкультурою вдома.


В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ самоізоляції, САМОКАРАНТІНОМ І СОЦІАЛЬНИХ дистанціювання?


Карантин означає обмеження діяльності або фізичну ізоляцію людей, які не мають ознак захворювання, але мали ймовірні контакти з джерелом COVID-19. Мета цього заходу - запобігти поширенню захворювання на самому ранньому етапі, коли у людей тільки з'являються перші симптоми.
Ізоляція означає обмеження контактів хворих з симптомами COVID-19 для попередження подальшого поширення хвороби.
Соціальне дистанціювання передбачає підтримку безпечної дистанції з оточуючими. ВООЗ рекомендує перебувати від оточуючих на відстані не менше 1 метра. Це правило має дотримуватися кожен незалежно від наявності / відсутності ознак захворювання або контактів з хворими COVID-19.


Підготовлено на основі матеріалів -https://www.who.int/


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges