Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

"Гармонія норм": як дітей Новоукраїнки вчать малювати?

Про те, що діти м. Новоукраїнка активно долучаються до життя міста, ми повідомляли в одній із статей про написання успішних проектів  - http://komora.info/lyudi/1556-dityachi-ideji-dorosli-rishennya-konkurs-tvorchikh-proektiv-molodi-novoukrajinki.  Однак, у  Центрі дитячо-юнацької творчості "Зоріт" існують практики, які стануть цікаві для батьків маленьких дошкільнят будь-де.  Наша розповідь про художню студію "Гармонія норм" (керівник Валерій Лисенко) та її юних вихованців.

  Кімната у якій 6 дітей і один дорослий, творча атмосфера, мольберти, маленькі ручки дітей, забруднені фарбами,  але у кімнаті дуже тихо і не тому, що хтось контролює дисципліну - просто всі дуже заклопотані.

Візит журналіста, як сторонньої людини, дещо відволікає маленьких художників:

- Що Ви малюєте дітки?

-  Я малюю  червоні рибки, а моя сусідка цирк, а он там хлопчик - квітки кали.

Переводимо погляд на малюнки і бачимо у розумінні дорослої людини: лінії, форми, клякси, невідомі абстрактні фігури, але ніяк не квіти кали чи тим паче цирк.

Виникає відчуття, що напевно це абстрактний стиль такий малюнку, тому все не таке як ми його сприймаємо, але це далеко не так.

Пояснює керівник художньої студії "Гармонія норм" Валерій Андрійович Лисенко: "Наша студія незвична, сюди ходить 30 чоловік дітей, які  відмалечку, тобто приблизно з 5 років, вчаться виражати емоції у своїх малюнках. І це дуже важливо, я б сказав найважливіше для юних художників. Не можна нав'язувати і не треба дітям академічна підготовка, коли вони зовсім маленькі. Вони граються, зазвичай, це відбувається під музику, залежно від того який у дітей настрій. Іноді вони годинами шукають асоціації під їх задум чи під почуту музику - я не втручаюсь в цей процес, я не турбую їх фантазію. Саме так виникають малюнки "Запах лісу", "Смак лимона". Наприклад, сьогодні на занятті ми практикуємо розуміння того, що хотів передати художник на малюнку, який був створений не ними. Діти "читають" так звані "чужі" малюнки і домальовують їх. Наступним кроком вже будуть ази академічного малюнку."

Спілкуємось з юною художницею Поліною, їй 5 років і вона малює цирк(на мольберті не бачимо жодної ознаки цирку у розумінні дорослого):

- Полінко, а чому ти малюєш цирк?

- Бо це веселе місце, де я хочу побувати з батьками.

- А чому навколо все замальовано синім?

- Це сцена на якій відбувається циркова вистава. А ось тут посередині буде намальований клоун, а вгорі - повітряні гімнасти.

Валерій Андрійович розповідає, що так юна Полінка раніше розуміла малювання і лісу і птахів, а зараз її малюнки набули чітких окреслених форм і стали звичними для нас, дорослих.

Звернення до усіх батьків маленьких дітей, порада від керівника студії юних художників, Валерія Лисенка: "Привчіть дитину не боятися фарб змалечку, розвивайте асоціативне мислення, навіть якщо воно повністю не співпадає з дорослим."

 І навіть якщо Ваша дитина не любить малювати, дорослим треба спробувати зрозуміти чому, бо як запевнили нас у художній студії - таких дітей не буває. Зверніть увагу: доволі часто початківці малювання бояться чистого аркуша папера, бояться до сліз - саме тому радять почати малювати клякси і лінії з дитиною разом. Дуже добре, коли Ви з повагою будите сприймати творчість дітей - все геніальне народжується  змалечку, тому і такий хист має розвиватись поступово!"

Оксана Войчишина

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges