Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новини країни

Українцям суттєво обмежать кількість покупок у закордонних інтернет-магазинах

27.10.2017

В Україні підпільна торгівля імпортними товарами (ввезення нібито для себе, а насправді - під перепродаж) за різними оцінками щорічно складає від 20 до 100 млрд гривень. Ці суми співмірні з фінансуванням української армії. Але вони проходять повз Держбюджет, осідаючи в кишенях нечистих на руку підприємців. Більш того, з року в рік тіньовий імпорт тільки зростає, що неминуче призводить до масштабних втрат скарбниці. 

Днями про намір перекрити контрабандні стежки в законодавчій площині вже заявили і в Мінфіні.

В міністерстві фінансів України планують встановити ліміт щодо кількості безмитних поштових посилок з-за кордону. Якщо законопроект, який зараз знаходиться на погодженні в уряді, буде підтриманий Верховною Радою, кількість таких посилок буде обмежена трьома.

Чинним законодавством України зараз дозволяється замовити за кордоном без додаткових податкових платежів товарів на суму не більше 150 євро. Наприкінці 2016 року вже були спроби понизити поріг безмитних товарів до 22 євро, однак градус громадського обурення не дав узаконити цю ініціативу, тож документ був відкликаний з парламенту.

Наразі чиновники спробували  піти іншим шляхом і запропонували обмежити кількість таких безмитних покупок трьома в місяць. Покупки, зроблені в закордонних інтернет-магазинах  понад запропонованого  ліміту, будуть обкладатися податком у 20%.

Досвід інших країн

Слід підкреслити, що ні в одній країні Європи чи СНД законодавство не передбачає безмитного отримання закордонних відправлень для громадян на суму 4500 євро протягом календарного місяця, як це є в нас.

У більшості країн Євросоюзу для отримання посилкою товарів з країн-нечленів ЄС безмитний ліміт на добу становить 22 євро. Перевищуючи цю цифру, ви сплачуєте ПДВ. А якщо вартість відправлення перевищує 150 євро, додатково сплачується і мито.

У Литві відправлення вагою до 30 кг на один раз не обкладається податком, якщо його вартість не перевищує 45 євро і воно отримано від приватної особи. В іншому випадку потрібно сплатити 21% ПДВ. Якщо ж вартість перевищує 150 євро, додатково сплачується і 2,5% мита. По інтернету не підлягають оподаткуванню покупки до 22 євро. Все, що дорожче, обкладається 21% ПДВ і митом.

У Німеччині та сусідньої Польщі діють схожі правила для безмитного ввезення, як і в Литві. Тільки для Польщі при перевищенні порогу ставка ПДВ становить 23%. А в Німеччині в ліміт 22 євро включена і вартість доставки, якщо його перевищити, сплачується 19% ПДВ.

Безмитна квота на постачання продукції міжнародними відправленнями для Грузії - до 150 євро і вагою до 30 кг на місяць для одного одержувача.

Тобто в більшості країн або встановлена нижча порогова вартість імпортного товару для ввезення без сплати митних платежів, або більш жорсткі часові бар'єри, наприклад, пільгове ввезення дозволяється раз або кілька разів на місяць.

http://www.uarp.org

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Електронне пенсійне посвідчення: доступно, зручно, оперативно  

 

19.09.208

Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення  електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам. Наразі ними користується майже 400 тисяч пенсіонерів і з числа внутрішньо переміщених осіб. Саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів (Постанова КМУ від 5 листопада 2014 р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам») першими їх почали отримувати. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges