Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новини країни

Рада прийняла закон про боротьбу з домашнім насильством

11.12.2017

Депутати Верховної Ради України в другому читанні ухвалили законопроект № 4952 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами". Документ, що впроваджує комплексний підхід до боротьби з насильством у родині, підтримав 241 депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроект імплементує положення Стамбульської конвенції у національне законодавство, що дає можливість удосконалити кримінальне та кримінальне процесуальне законодавство України для боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України.

Внесення цих змін дозволить запровадити додаткові запобіжні, захисні та каральні кримінально-правові механізми для боротьби з різним формами насильства стосовно жінок: зґвалтуванням та іншими актами сексуального насильства, примусовим шлюбом, примусовим абортом чи стерилізацією, домашнім насильством. 

Серед надзвичайно важливих нововведень законопроекту слід виокремити наступне: термінологічний апарат; акценти на пріоритетності захисту дитини;розширення кола осіб, насильство між якими вважається домашнім; широкий перелік суб'єктів; залучення громадськості та громадян; конфіденційність та заохочення суспільства; спеціалізовані служби підтримки; єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі; кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей; спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству (чітка вертикаль); акцент не лише на протидії, але й на запобіганні; комплексність (взаємодія, спільні дії); гарантії надання допомоги; доступність правосуддя (безоплатна правова допомога, судовий збір).

Докладніше про нововведення можна прочитати за посиланням: http://www.msp.gov.ua/news/14504.html

Щодо відсутності у законопроекті терміну «гендер» та інших похідних від нього термінів.

У поданому Кабінетом Міністрів України до Парламенту тексті законопроекту передбачалися терміни «гендер», «гендерно зумовлене насильство», «гендерні стереотипи» та інші терміни, похідні від терміну «гендер», які зазначено у Стамбульській конвенції.

Проте, на жаль, розгляд тексту законопроекту з цими термінами у Верховній Раді України засвідчив відсутність підтримки з боку більшості народних депутатів.

Разом з тим, Мінсоцполітики в межах компетенції і надалі працюватиме над імплементацією міжнародних договорів, підписаних Україною, у тому числі щодо імплементації в національне законодавство термінів, зазначених у Стамбульській конвенції.

Джерела: https://humanrights.org.ua, http://www.msp.gov.ua

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Електронне пенсійне посвідчення: доступно, зручно, оперативно  

 

19.09.208

Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення  електронного пенсійного посвідчення усім охочим пенсіонерам. Наразі ними користується майже 400 тисяч пенсіонерів і з числа внутрішньо переміщених осіб. Саме вони, згідно з постановою Кабінету Міністрів (Постанова КМУ від 5 листопада 2014 р. № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам») першими їх почали отримувати. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges