Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

СЬОГОДНІ

Новини країни

Що можна і чого не варто робити на Старий Новий рік: прикмети і традиції

13.01.2018

Новий рік – веселе свято, і ми, українці, ніколи не втратимо  момент відсвяткувати його двічі. Завдяки зміні Юліанського календаря на Григоріанський, з 13 на 14 січня можна ще раз відчути магію новорічної ночі. В Україні здавна Новий рік вважався найсвітлішим та найвеселішим святом: по-перше, після Різдва закінчувався  піст, а по-друге, у це свято прощалися всі образи і непорозуміння, і починався новий життєвий цикл .

Переддень нового року називали Щедрий вечір. Святкування пов’язане з дохристиянським язичницьким звичаєм. День напередодні Нового року присвячений преподобним Міланії (Меланки або Маланки) та Василю. А Щедрим його назвали тому, що кутю, приготовану у цей день, на відміну від різдвяної, можна було заправляти смальцем, вершковим маслом, вершками або молоком.

У Новий рік прийнято готувати безліч страв: чим більше страв на столі, тим щедрішим обіцяв бути наступний рік.

На новорічному столі обов’язково мають бути страви зі свинини. Адже Василь, який у християнстві став святим, був покровителем свиней. Крім того, ця тварина традиційно вважалася символом родючості і достатку.

А от їсти птицю і рибу в новорічну ніч було поганою прикметою, бо вважалося, що щастя «полетить» або «попливе» з будинку .

Дівчата пекли й обрядові булочки – балабушки, за якими ворожили на судженого. Балабушки розкладали на лавці і запускали голодного собаку, чию балабушку він схопить першою, та дівчина першою і вийде заміж. Подавали до столу і вареники з «сюрпризами»: всередину кожного вареника додавали різні незвичайні «начинки». Якщо комусь попадалася борошно – це до мук , квасоля – до дітей , ґудзик – до обнови, цукор – до хорошого життя, сіль – до важкого життя, перець – до несподіванок, мотузочок – до дороги, копієчка – до грошей.

Доброю прикметою вважається, якщо за столом збереться парна кількість гостей. Якщо так не виходить, господарі повинні поставити порожню тарілку. Коли всі починають їсти, не можна вставати з-за столу, у господині усе має бути під рукою.

Дуже важливо, щоб одяг цього дня був ретельно випраний і чистий. А після вечері треба було обов`язково зайти до сусідів і попросити один в одного прощення за можливу провину, щоб Новий рік зустріти в мирі і злагоді.

Святкування зазвичай було веселим, і гості сиділи до півночі. Молодь ходила всіх вітати і засівати пшеницею, бажаючи щедрого Нового року. Дуже добрий знак, коли зернята впадуть не тільки на паркет чи килим, а й на господарів (як свята вода) — тоді треба чемно вклонитися. Господарі давали посипальнику що-небудь у подарунок, а розкидане ним зерно ретельно збирали, зберігали до весни і при посіві змішували з іншим насінням.

А ще вранці в день Нового року першим до хати мав зайти чоловік, це віщувало щастя. Жінкам 14 січня взагалі не бажано ходити у гості. Також 14 січня не можна давати в борг, бо тоді цілий рік будеш сам потребувати грошей.

http://tyachivnews.in.ua/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Українцям почнуть виплачувати соцдопомогу замість пенсії, що потрібно знати?

15.07.2018

«Пенсійна реформа суттєво підвищила вимоги до страхового стажу, необхідного для того, аби оформити пенсії. Тож з нового року доволі багато українців позбавлені можливості вийти на заслужений відпочинок, навіть якщо вони досягли пенсійного віку. Але вони за рішенням уряду можуть отримувати тимчасову допомогу (з 1 січня 2018 по 31 грудня 2020 року), а тоді при досягненні віку 63 роки їм нарахують пенсію», – каже Василь Гельбич. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges