komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Новини країни

З 1 січня сортуємо сміття? Що й до чого…

30.01.2018

Згідно з нормою Закону України «Про відходи», який набув чинності 1 січня 2018 року, українці зобов’язані сортувати побутові відходи на папір, скло, пластик, метал або органічні відходи, після чого викидати їх у відповідні контейнери. За недотримання встановлених законодавством правил, громадян притягатимуть до адміністративної відповідальності.

Які ж правила сортування?

СОРТУЄМО ПАПІР

Переробці підлягають: білий папір, картон, пакувальні коробки, пакети з паперу, флаєри, листівки, газети, журнали, зошити і альбоми для малювання.

Для переробки не підходять: вироби з переробленого паперу (наприклад, лотки для яєць), змішана упаковка (Tetra Pak, Pure Pak), магазинні чеки і транспортні квитки, папір з клійкою поверхнею, також ламінований і господарський папір.

На переробку візьмуть сухі і чисті паперові відходи. Пакувальний папір не повинний містити залишків їжі.

СОРТУЄМО СКЛО

Переробці підлягають: банки, пляшки, а також бита тара і віконне скло.

Для переробки не підходять: армоване скло, дзеркала, кришталь, кераміка, а також жаро- і ударостійке скло.

Тару для переробки необхідно підготувати. Пляшки і банки повинні бути вимиті і висушені. Також з них необхідно зняти всі етикетки.

СОРТУЄМО ПЛАСТИК

Переробці підлягають: пляшки (з маркуванням PET або PETTE), пляшки і флакони (з маркуванням HDPE, PEHD, PE), а також кришки, поліетилен (у вигляді плівки), поліпропілен (у вигляді плівки, флаконів або контейнерів), полістирол, упаковки Tetra Pak, Pure Pak.

На переробку не приймуть: непрозорі кольорові пляшки PET чорного, білого і жовтого кольорів, пластик без коду переробки, ПВХ, а також обгортки від цукерок, коктейльні трубочки і зубні щітки.

СОРТУЄМО МЕТАЛ

Переробці підлягають: бляшані банки від консервів, чаю, кави, цукерок, алюмінієві банки від напоїв і пива, бляшані кришки, фольга і аерозольні балончики.

Для переробки не підходять: небезпечні відходи (батарейки, акумулятори), фольга із залишками їжі.

Перед тим як відправити алюмінієві і бляшані банки в сміттєвий контейнер, їх необхідно вимити, висушити і по можливості зім’яти.

http://www.uarp.org

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Власники автівок можуть не сплачувати “пенсійний” збір, якщо…

10.08.2022

 Сплачують всі, крім…

З 1 липня 2022 року збір на обов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України при першій реєстрації сплачують власники автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння та гібридів, а от підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декілька) не є платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges