Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Новини країни

Медична реформа: як змінилася сфера охорони здоров'я за рік

27.12.2019

В 2018 році стартувала медична реформа, за цей рік на українців чекало чимало нововведень. У цьому матеріалі ви зможете дізнатися, що вже змінилося.

Всього минуло 8 місяців, як запрацювала Національна служба здоров'я України (НСЗУ). За приклад взято Національну службу здоров'я Великобританії, якій виповнилося 70 років. До успіхів, які досягли британці, українцям далеко.

Як зазначив Олег Петренко, голова НСЗУ, мрія про те, що у нас в одну мить з’явиться європейський рівень медичної допомоги – це ілюзія. Нам доведеться довго працювати, і можна пообіцяти тільки піт, сльози і тяжку працю протягом найближчих 20 років.

Медична реформа розрахована на три роки: 2018-2020 роки. Зміни будуть відбуватися системні, складні, які будуть формувати нову модель медичного обслуговування українців.

Перший етап реформи торкнувся первинної ланки, на яку велика надія, тому що на цьому рівні до 90% медичних проблем з хворим будуть вирішуватися сімейним лікарем. Оголошено, що до вузьких спеціалістів будуть спрямовувати сімейні лікарі. А пацієнти, які не уклали договори із своїм лікарем, лікуватимуться у вузького спеціаліста на платній основі.

Значно зросли зарплати сімейних лікарів. Вони почали отримувати гроші за кількість пацієнтів. Для цього головний лікар має підписати договір медзакладу з Нацслужбою здоров’я, розпочинаючи новий принцип оплати медпослуг "гроші йдуть за пацієнтом". У лікарнях, які перейшли на цей принцип зарплати лікарів в середньому становлять від 18 до 23 тисяч гривень.

Статус лікаря первинки почав кардинально змінюватися. Це перша ластівка, яка вселяє надію на достойну заробітну плату для всіх лікарів до кінця впровадження медичної реформи. Правда, цієї мети не всі медики досягнуть, оскільки треба пройти через велику кількість новацій, які планує МОЗ. І не завжди вони будуть під силу усім медикам. Недарма, основною опозицією мозівським новаціям є самі медики, які ще не зрозуміли кінцевих цілей реформи.

Більше половини українців уже уклали декларації з сімейними лікарями. Як показало опитування соціологічної групи "Рейтинг", 76% пацієнтів, які обрали сімейних лікарів, задоволені ними, 18% ще вагалися з оцінками, і лише 6% висловили невдоволення. При цьому серед змін, які пацієнти помітили після реформи, називалися уважніше та ввічливіше ставлення лікаря до пацієнта, кращі умови прийому (ремонт, сучасне обладнання), безкоштовні лабораторні тести тощо. Щоправда, 25% з опитаних зазначили, що не помітили жодних змін після укладення договору. 

Реформа медичної освіти

Зміни в національній системі охорони здоров’я неможливі без змін у сфері медичної освіти. Медична освіта перебуває в стані реформування ще з 2014 року, коли прийнятий новий закон "Про вищу освіту".

Кабінет Міністрів України 28 березня прийняв Постанову, яка створює основні організаційні засади функціонування системи безперервного професійного розвитку медиків. В ній зазначено, що лікарі після отримання вищої освіти будуть безперервно навчатися для вдосконалення професійних компетентностей.

У 2018 році мінімальний бал ЗНО для абітурієнтів із профільних предметів – хімія, біологія та фізика чи математика на вибір – не менше ніж 150. Під час самого навчання знання студентів-медиків перевірятимуть за допомогою єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

У 2019 році студенти-медики візьмуть участь у міжнародному моніторинговому дослідженні. Дослідження відбудеться у першому кварталі 2019 року в форматі тесту для студентів четвертих курсів. Результати тестування жодним чином не впливатимуть на успішність студентів та не можуть стати приводом для виключення з університету. Як зазначають у МОЗ, дослідження проводиться для того, щоб об'єктивно оцінити якість української медичної освіти й точно визначити, де саме її треба вдосконалити.

Також у 2019 році МОЗ запровадить єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) у сфері охорони здоров'я, який міститиме чотири компоненти: іспит КРОК (такий студенти складали й досі), тест із англійської мови професійного спрямування, міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) та практичний іспит — так званий ОСК(П)І. ЄДКІ складатиметься з двох етапів: перший етап буде проводитися на третьому курсі (КРОК-1, англійська мова та IFOM (базові медичні знання), другий – залежно від спеціальності – на п'ятому або шостому курсах (КРОК-2, IFOM (клінічні дисципліни).

Приватна медицина в медичній реформі

До оплачуваних державою послуг в приватних медичних закладах входять: необмежена кількість консультацій у лікаря, з яким пацієнт підписав декларацію, профілактичні огляди, базові аналізи за призначенням лікаря, рецепти на доступні ліки, довідки та листи непрацездатності.


https://24tv.ua/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Тисяча за вакцинацію: стало відомо, як її отримають пенсіонери у селах

3.12.2021

Отримати компенсацію у тисячу гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу зможуть всі українці, а не лише ті, хто вакцинується наразі. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Стосовно того, хто зможе скористатися цією тисячею гривень, то це всі громадяни України, які отримали дві дози вакцини, незалежно від того, коли вони отримали», — розповів він. Згідно з його словами, ця програма буде працювати з 19 грудня поточного року і до 18 грудня 2022 року. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges