Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Новини країни

Захисту від дифтерії потребує кожний

2.03.2019

У 2018 році в Україні ускладнилась епідемічна ситуація з дифтерії. На дифтерію захворіло 10 осіб, з них 3 дітей при тому, що за 2017 рік в країні не було зареєстровано жодного випадку цього захворювання. Випадки дифтерії виявлені у жителів Чернігівської, Київської, Запорізької та Луганської областей.

 Останні 3 випадки дифтерії в Кіровоградській області були зареєстровані в 2007 році: 2 випадки в м.Олександрії (22 річна жінка  та 3-х річна дитина)  та 1 випадок в м.Світловодську (58-річний чоловік, який помер).

Але ризик повернення дифтерії існує через низькі рівні охоплення населення області вакцинацією проти дифтерії, яка є єдиним ефективним та специфічним захистом від цієї інфекції.

Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні вакцинації проти дифтерії підлягають не тільки діти, а й усі дорослі.  

Починаючи з 26-річного віку, для підтримання належного рівня імунітету проти дифтерії щеплення дорослим повинні обов’язково проводитись кожні 10 років. Вакцина для щеплення дорослих (АДП-М) комплексна та захищає одразу від двох інфекцій: дифтерії та правця.

Діти отримують щеплення проти дифтерії у віці 2, 4, 6 та 18 місяців комплексною вакциною, що крім дифтерїі захищає від правця та кашлюку (АКДП). Надалі дітям щеплення проводяться в 6 та 16 років вакциною проти дифтерії та правця (АДП та АДП-М). Якщо дитина або дорослий через різні причини не були вакциновані у вказані терміни, можна зробити пропущені щеплення у будь-якому віці. Для цього сімейний лікар або дільничний педіатр складуть для вас індивідуальний графік вакцинації.

Якісні та безпечні вакцини для щеплення дітей та дорослих є у достатній кількості в усіх закладах охорони здоров’я області.

Зробіть собі та своїм дітям профілактичне щеплення від дифтерії та будьте здорові!                 

 Довідково:

Дифтерія – це  високо заразна, небезпечна для життя людини, гостра інфекційна хвороба, яка передається повітряно-краплинним шляхом. Характеризується вона місцевим запаленням слизових оболонок зіва, носа, гортані, загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:

  • біль у горлі,
  • підвищена температура, лихоманка,
  • набряк слизової оболонки ротоглотки,
  • наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,
  • набряк шиї,
  • збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

  Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення протидифтерійної сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20%.  До летальних випадків можуть призвести набряк слизових оболонок та блокування дихальних шляхів псевдомембранами, токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції.

 Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

http://labcentr.kr.ua/

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Грошi

Яку заробітну плату пропонують роботодавці Кіровоградщини у різних сферах у травні 2019?

20.05.2019

       За даними відділу статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості, станом на 01 травня 2019 року середній розмір заробітної плати штатних працівників становив 5415 грн. 

Читати далі

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges