komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

СЬОГОДНІ

Новина дня

На Україну чекає демографічна криза

29.07.2019

До 2050 року наша держава втратить понад третину робочої сили. 

Такі дані оприлюднило велике дослідження Міжнародного валютного фонду (МВФ), розповіли у ефірі “Сніданку з 1+1”, передає ТСН. До 2030 року Україна втратить близько 15% робочої сили, а 2050 року падіння сягне 30%. Серед усіх країн Центральної та Східної Європи гірша ситуація лише в Латвії та Болгарії.

Населення України невпинно скорочується, молодь їде за кордон, народжуваність не перекриває цих втрат, середній вік українців постійно зростає… Загалом така ситуація в усіх країнах центру та сходу Європи, виняток становить Туреччина. Для вирішення проблеми, приміром, Чехія, Польща та Словаччина спрощують процедури працевлаштування трудових мігрантів. Саме ними вони перекривають нестачу робочої сили і як джерело трудової міграції розглядають саме Україну.

В Україну ж трудові мігранти не їдуть. Тому в нашій країні МВФ радить активніше брати на роботу працівників старшого віку, яким 55 років і більше. Причому в Україні вже є деякі категорії компаній, що мають у штаті багато таких працівників. Та все ж більшість українських компаній шукають молодих. У левовій частці вакансій на сайтах з пошуку роботи написано: вік – до 35-ти. “Через те, що десятиріччями складалося упередження, що найкращий вік для кандидата 25-35, а після 30-ти – це вже така рання старість, а далі вже узагалі рахувати нема кого”, – розповіли у ефірі “Сніданку з 1+1”.

Однак у МВФ наголошують, що реформи здатні компенсувати принаймні половину втрат робочої сили. Фонд радить активніше залучати до роботи чоловіків, яким за 55-ть, та жінок, яким за 35-ть, збільшити пенсійний вік та зменшити витрати на медицину і пенсію.

Нагадаємо, що з України з 20 березня 2018-го виїхали понад 1,3 млн трудових мігрантів.

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено

Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges