Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Комунальне підприємство Знам’янки надало пояснення щодо переплати за дезинфікуючі засоби

3.08.2020

У квітні 2020 року комунальне підприємство "Знам'янський комбінат комунальних послуг" придбало дезинфікуючі засоби у олександрійської фірми на 121 000 грн, при цьому переплативши щонайменше 28 600 грн. Про це інтернет-видання Komora.info повідомляло минулого місяця: COVID-19: Знам’янське комунальне підприємство придбало дезинфікуючі засоби зі значною переплатою”. З цього приводу був надісланий запит до комунального підприємства та отримана відповідь, про зміст якої розкажемо докладніше.

Про що говорилося в запиті

6 квітня 2020 року комунальне підприємство "Знам'янський комбінат комунальних послуг" перемогло у двох тендерах, замовником яких було управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Знам'янської міської ради: з дезінфекції вулично-дорожньої мережі (196 328 грн) та місць загального користування (107 954 грн) на території м. Знам'янка.

Тож у запиті  запитувалася наступна інформація: на які заходити передбачені ці кошти, що вже було зроблено (вказати  окремо суми за кожною адресою/місцем проведення заходів), а також суми витрат, передбачених саме за послуги комунального підприємства або на його потреби.

На ці питання редакція Komora.info отримала наступні відповіді:

Щодо дезінфекції вулично-дорожньої мережі на суму 196 328 грн: “Роботи виконані та профінансовані УМА та ЖКГ в сумі 181 583,67 грн, залишок невикористаних коштів становить: 14 744,33 грн. Роботи проводилися з дезінфекції вулиць, де найбільше скупчення людей (вулиці з асфальтним покриттям, а також, де проходять автобусні маршрути) з залученням автомобіля-цистерни МАЗ-МДКЗ-10. Також проводилась дезінфекція зупинок, ігрових майданчиків, лавок у громадських місцях”.

Щодо дезінфекції місць загального користування на суму 107 954 грн: “Роботи виконані в повному обсязі та профінансовані  УМА та ЖКГ. Проводилася дезінфекція місць загального користування в житлових будинках, які перебувають на балансі комунального підприємства та в житлових будинках іншої форми власності, де були підозри на COVID-19. Оброблялися сходові клітини, ліфти, вхідні та тамбурні двері щоденно”.

Щодо переплати у 28 600 грн за дезінфікуючі засоби Новохлор Екстра

Нагадуємо, що Горішньоплавнівське комунальне підприємство придбало 4 штуки Новохлора Екстра 25л на суму 8 400 грн, 2 100 грн — за одиницю. У той час як наш комбінат придбав 44 штуки цього ж засобу за 121 000 грн, 2 750 грн — за одиницю. Тобто, різниця у вартості складає 650 грн і якщо помножити на 44 штуки виходить, що знам’янське комунальне підприємство переплатило 28 600 грн.

Комунальне підприємство надало наступне пояснення: “Для встановлення причини переплати було переглянуто публічну інформацію на сайті уповноваженого органу про закупівлю товару Новохлор Екстра комунальним підприємством “СпецЕко”. Договір було опубліковано від 10.04.2020 року, але він не містить підпису та печатки жодної зі сторін, що викликає певні сумніви в його достовірності в цілому. Також в цьому договорі не вказано, що постачальник має поставити товар за свій рахунок, тому ціна за один літр складає 84 грн.

Закупівля товару Новохлор Екстра комунальним підприємством “Знам’янський ККП” відбулася в розпал пандемії, тому виробники цього товару могли скористатися попитом на відкритому ринку і підняти ціну, договір підписано та опубліковано від 24.04.2020 року (на два  тижня пізніше ніж КП “СпецЕко”). Також в договорі чітко вказано, що постачальник здійснює поставку за свій рахунок на адресу замовника, тому це і могло вплинути на ціну в 110 грн за літр”.

Висновок пропонуємо зробити нашим читачам самостійно, як говориться в пісні  “Думайте самі, вирішуйте самі...”, чи був виконаний насправді такий обсяг роботи щодо дезінфекції, чи підвищував виробник через пандемію вартість Новохлора Екстра, коли на їхньому сайті вказана ціна, і скільки коштувало постачальнику перевезти 44 каністри по 25 л засобу з Олександрії до Знам’янки з відстанню у 34 км.

Наталя Хандусенко


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges