komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Люди

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТОНІЯ. ЯК З ЦИМ ЖИТИ?

17.05.2017

17 травня відзначають Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.  У нашому місті та районі близько 14 тисяч людей страждають на таке захворювання. Детальніше виданню про це розповіла лікар-кардіолог вищої категорії Знам’янської ЦРЛ Юна Харченко:

  • Що таке артеріальна гіпертонія?
  • Артеріальна гіпертонія, або гіпертензія (більш новий термін) - хронічне захворювання, при якому головною діагностичною ознакою є стійке підвищення гідравлічного тиску у артеріальних судинах великого кола кровообігу. Підвищення артеріального тиску примушує серце працювати з більшим навантаженням через підвищений загальний периферичний судинний опір для забезпечення нормальної циркуляції крові у кровоносних судинах великого кола кровообігу.

  • Що спричиняє таку хворобу у людей?
  • Причин такої хвороби безліч. Серед основних: надлишкова вага, надмірне споживання солі, паління та зловживання алкогольними напоями, порушення обміну холестерину або спадковість.  Крім того, слід зупинитися на симптомах хвороби, які залежать від  ступеню гіпертонічної хвороби (легкий, помірний, важкий). У більшості випадків спостерігається  підвищення артеріального тиску, гіпертонічні кризи,  гіпертрофія (стовщення стінки лівого шлуночка серця), згодом ниркова недостатність. Найчастіше незначне підвищення тиску зовсім непомітне і виявляться тільки при профілактичних оглядах.
  • Як лікувати таку хворобу?
  • Вона практично невиліковна і з нею треба навчитися жити. Звичайно, після виявлення захворювання пацієнт проходить курс лікування, але потім треба постійно слідкувати за своїм тиском і не зволікати з  періодичним вживанням ліків. Крім того, слід контролювати  вагу тіла та дотримуватись дієти: вживати овочі і відмовитися від жирної їжі.
  • Для чого треба привертати увагу до Дня боротьби з артеріальною гіпертонією?
  • Для того, щоб вчасно виявити хворобу або попередити її. Якщо людині повідомлять, вимірюючи тиск, що в неї є його незначне підвищення, то, ймовірно, це допоможе вчасно звернутися до лікаря та вести такий спосіб життя, щоб гіпертензія не загострювалася і не давала ускладнень. Слід ще додати про те, що зараз у місті та районі працює програма «Доступні ліки», за якою пацієнти з таким діагнозом зможуть також отримати необхідні їм ліки за рецептами від лікарів.

Ольга Полякова

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges